11:13:09  26 Nisan 2015 Pazar
Adana’da ’Tüpçü Murat’ yakalandı

Adana’da, bir hafta içinde 12 ayrı suça karışan ’Tüpçü Murat’ lakaplı 26 yaşındaki Murat Kaya, gizlendiği evde polisin film gibi operasyonuyla gözaltına alındı.

23 Aralık 2011 Cuma, 12:23:40

En ilginç hediyeler Tabikide.com'da

Adana’da ’Tüpçü Murat’ yakalandı

Merkez Yüreğir İlçesi'nin Kiremithane Mahallesi'nde oturan Murat Kaya iddiaya göre, bir hafta içinde silahla yaralama, adam kaçırma, işyeri kurşunlama gibi olaylara karıştı. 12 suça katılan Kaya'yı yakalamak için çalışma başlatan Cinayet Bürosu ekipleri, şüphelinin olabileceği tüm adresleri aradı. Polisin aldığı önlemlerle nefes aldırılmayan Kaya, dün akşam İsmetpaşa Mahallesi'nde görüldü. Kaya'yı takip eden ekipler, Defne Caddesi üzerinde bir eve girdiğini tespit etti. Bunun üzerine polis eve baskın yapmak için arama kararı çıkartmak için çalışma başlattı. Bu sırada Kaya'nın kaçma girişimini önlemek için evin çevresi kuşatıldı. Sabaha karşı nöbetçi mahkemeden izin alan Cinayet Bürosu ekipleri, Kaya'nın silahla direnme ihtimaline karşı Özel Hareket Timleri'nden de destek istedi.

ŞAFAK VAKTİ ŞOK BASKIN

Evin çevresindeki binalara yerleşen ekipler, caddeyi de yaya ve araç trafiğine kapattıktan sonra operasyon için düğmeye bastı. Bir anda çelik yelekli, ellerinde uzun namlulu silahlarla polisleri karşılarında gören evdekiler neye uğradıklarını şaşırdı. Ekiplere direnmeye çalışan Murat Kaya ile ev sahibi Burhan Doğan, yere yatırılıp kelepçelendikten sonra gözaltına alındı.

"ZEVK İÇİN ÖLDÜRÜYORUM. ÇEKİN ALEM YAKIŞIKLI GÖRSÜN"

Şahıslar daha sonra sağlık raporu almaları için Adana Adli Tıp Birimi'ne getirildi. Zanlılardan Murat K, basın mensuplarının "Bu zamana kadar kaç kişiyi yaraladınız" şeklindeki sorusuna "Senin yaşın kadar adam yaraladım. Zevk için yapıyorum. Adam vurdukça zevk alıyorum, Çekin alem bir yakışıklı görsün" demesi dikkat çekti.

Şüpheliler, sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.
 

Etiketler


Türkiye Haritası