21:01:10  28 Mayis 2015 Perşembe
’Bu ülkede Kürt değil Türk sorunu var!’

BDP’li Sırrı Süreyya Önder, Kürt sorunu konusunda ulusalcı-milliyetçi kesimlerin sık kullandığı bir cüümley ikullandı... Ancak o kesimlerin kullandığı anlamda değil.

11 Eylül 2012 Salı, 13:23:33

En ilginç hediyeler Tabikide.com'da

’Bu ülkede Kürt değil Türk sorunu var!’

İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi’nde KCK davasına başlandı. BDP’li vekiller adliye önünde açıklama yaptı. KCK'nın "basın konseyini" oluşturdukları iddiasıyla 36'sı tutuklu 44 gazetecinin yargılandığı davanın görülmesine İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlandı.

BU ÜLKEDE KÜRT DEĞİL TÜRK SORUNU VAR

Dava öncesi bazı BDP'li vekiller de duruşma salonundaki yerlerini alırken uzun süredir ortalarda görünmeyen Sırrı Süreyya Önder de duruşmaya katılan isimler arasındaydı. Önder adliye önünde basın mensuplarına yapmış olduğu açıklamada: "Bu ülkede bir Türk sorunu var, Kürt sorunu yok. Eğer sorun anlamında inceleyeceksek. Çünkü Kürdün ötekisi hiçbir zaman Türk olmadı. Ama Türk'ün ötekisi hep Kürt." dedi.

NÖBETÇİ TIRŞİKÇİLER

Televizyon kanallarındaki tartışmalara da göndermede bulunan Önder şöyle konuştu: "Her gece bütün televizyon kanallarında Kürt sorunu konuşuluyor. Ama içinde Kürt yok. Hüseyin Çelik bir kanalda, Burhan Kuzu bir kanalda. Kendileri çalıp kendileri oynuyorlar. Dörtlü beşli moderasyon usulü yapılan programlarda da nöbetçi tırşikçilerden birini çağırıyorlar."Türkiye Haritası