18:56:13  06 Temmuz 2015 Pazartesi
’Orman çocuğu’ şehir bebesi çıktı!

Ray adlı gencin yalan söylediği, 17 değil, 20 yaşında olduğu, Hollanda’nın Hengelo kentinden Almanya’ya geldiği ortaya çıktı.

16 Haziran 2012 Cumartesi, 10:38:43

En ilginç hediyeler Tabikide.com'da

’Orman çocuğu’ herkesi kandırmış    

Almanya'da 9 ay önce Berlin Belediyesi'ne gelerek 5 yıldan bu yana babasıyla ormanlarda yaşadığını, mağaralarda uyuduğunu söyleyen Ray adlı gencin yalan söylediği, 17 değil, 20 yaşında olduğu, Hollanda'nın Hengelo kentinden Almanya'ya geldiği ortaya çıktı.

Berlin polisi Almanya?da yaşadığını söyleyen fakat İngilizce konuşan çocuğun kimliğini tespit etmek için fotoğrafları medyaya dağıtırken, iddianın asılsız olduğu ortaya çıktı.

Berlin Emniyet Müdürlüğü sözcüsü Thomas Neuendorf, 5 Eylül tarihinde Berlin belediyesine gelerek yetkililere babasıyla birlikte beş yıldır ormanda yaşadığını söyleyen Ray babasının öldüğünü ve onu ormanda bir yere gömdüğünü söylediğini hatırlattı. Prag sınırı yakınlarındaki ormanda yaptıkları araştırmada gencin babasına ait olduğu öne sürülen kişinin cesedine rastlamadı. 12 yaşındayken annesinin bir trafik kazasında öldüğünü söyleyen Ray o günden sonra babasıyla ormanda yaşadıklarını söylediği hatırlatıldı.

YENİ BİR HAYAT İÇİN

Polis, Alman medyasında 'Orman çocuğu' olarak adlandırılan adının Ray olduğunu söyleyen gencin asıl adının Robin olduğunu ve Hollanda'dan geldiğini ortaya çıkardı. 20 yaşında olduğu, Hollanda'nın Hengelo kentinden Almanya'ya geldiği belirlenen Robin'in ailesi ve okul arkadaşlarının kendisini tanıdığını bildirdi. Kişisel problemleri bulunan Robin'in yeni bir hayata başlamak için böyle bir yola başvurduğu ileri sürüldü.

Adının "Ray", annesinin adının "Doreen" olduğunu anlatan, doğum tarihini 10 Haziran 1994 olarak veren gencin gerçek kimliğini tespit etmek için Interpol aracılığıyla DNA profili ve parmak izlerinin tüm dünyadaki veritabanlarında araştırıldığı kaydedilirken, çantasından nüfus cüzdanı çıkmayan Hollandalı genç, sürekli hareket ederek ağaç kovuklarında, terk edilmiş barakalarda ve çadırlarda yaşadığını iddia ettiği halde, gerçek isminin Robin Van Helsum olduğunu itiraf etti.

Etiketler


Türkiye Haritası