10:20:54  06 Temmuz 2015 Pazartesi
’Suriye’de yaşamak azap oldu’

Eşini geride bırakıp torunu, gelini ve oğluyla Türkiye’ye sığınan 75 yaşındaki Meral Suggar, ’Suriye’de yaşamak azap oldu’ dedi.

19 Kasım 2012 Pazartesi, 13:13:00

En ilginç hediyeler Tabikide.com'da

’Suriye’de yaşamak azap oldu’    

Suriye'de devam eden iç savaşta doğan torunu 1.5 yaşındaki Ayla, gelini Hala, oğlu Mehmet Basil ile kurşunların arasında zorlu bir yolculuk yaparak Türkiye'ye sığınan Türk asıllı 75 yaşındaki Meral Suggar, "Suriye'de yaşamak azap oldu" dedi.

Antalyalı Meral Suggar, 1960 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde öğrenciyken, aynı üniversitenin Kimya Mühendisliği Bölümü'nde okuyan Suriyeli Neşir Suggar ile tanıştı. 1 yıl sonra öğrenimini yarıda kesen ikili evlendi. 9 yıl İstanbul'da yaşayan Meral- Neşir çifti, 1970 yılında Suriye'nin başketi Şam'a gitti. Meral Suggar, 42 yıl yaşadığı evini, iç savaş nedeniyle terk ederek geçen eylül ayında Afyonkarahisar'a yerleşti.

Eşini geride bırakıp torunu, gelini ve oğluyla Türkiye'ye sığınan Suggar, Suriye'de yaşadıkları son 1.5 yılı 'azap' diye nitelendirdi.

Suriye'de yaşadığı 42 yıl boyunca Esad rejiminin baskıcı tutumunu hep hissettiklerini vurgulayan Meral Suggar,  "80'li yıllarda Esad'ın babası da muazzam bir katliam yaptı. Yıllar sonra Beşar Esad da babası gibi ayaklanmayı acı bir şekilde bastırmaya çalışıyor" dedi.

Etiketler


Türkiye Haritası