06:31:12  30 Haziran 2015 Salı
4. kattan düşen çocuğa koruma

3 yaşındaki kız çocuğu 4. kattaki evlerinin balkonundan düştü.

09 Temmuz 2011 Cumartesi, 16:06:12

En ilginç hediyeler Tabikide.com'da

4. kattan düşen çocuğa koruma

Olay yerine gelen polis memuru vücudunda kırık olabilir diye çocuğun yanına kimseyi yaklaştırmadı ve dokundurtmadı

Erzurum’un merkez Yakutiye ilçesi Hilalkent semtinde, 8 katlı apartmanın 4’üncü katındaki evlerinin balkonunda oynayan Fatma Şifa Altuntaş (3), tırmandığı balkon korkuluğundan düştü. Apartman bahçesine sırt üstü düşen çocuğu görenler polis ve 112‘ye haber verdi. Olay yerine ailesinden önce gelen polis, vücudunda kırık olabileceği şüphesiyle çocuğa kimseyi yaklaştırmadı.

Bir süre hiç ses çıkarmayan ve daha sonra kıpırdamaya başlayan çocuğu, olay yerine gelen 112 ekibi dikkatli bir şekilde boyunluk takarak sedyeye yerleştirdi.

Annesi fenalaştı

Küçük kızının acılar içindeki haline dayanamayan annesi Hatice Altuntaş, fenalık geçirdi. Ambulansa alınmayan annenin yardımına olay yerinde bekleyen polis aracı yetişti.
Evladının peşinden ağlayan anne Altuntaş, polis aracıyla kızının kaldırıldığı Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Aziziye Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Hemen tedavi altına alınan küçük kızın bacak, omurga ve kafatasında kırık olduğu belirlendi. Tedavi altına alınan minik Fatma’nın sağlık durumu ciddiyetini koruyor.
 

Olay yerine önce polis ekibi ulaştı ve sağlık ekibi gelene kadar küçük kızın yanına kimseyi yaklaştırmadı.
 
Türkiye Haritası