14:19:31  07 Temmuz 2015 Salı
Adana’da meydan savaşı

Adana’da terör örgütü sempatizanları ile Mustazaf-Der üyeleri birbirine girdi.

20 Nisan 2011 Çarşamba, 09:40:40

En ilginç hediyeler Tabikide.com'da

Adana’da YSK protestosu!    

Adana'da, Yüksek Seçim Kurulu'nun 12 milletvekili adayının başvurusunu veto etmesini protesto amacıyla toplanan bir grup, Kıbrıs Caddesi ile Obalar Caddesi'nin kesiştiği kavşakta lastik yakarak terör örgütü lehine slogan attı. Bu sırada örgüt yandaşları çevrede bulunan esnafın dükkanlarını kapatmasını istedi.

Gerginlik yaşanmaması için esnaf dükkanlarını kapatırken grup bir süre slogan attıktan sonra, belediyenin ekmek büfesi ve çevrede bulunan iş yerlerini tahrip etmeye başladı. Kıbrıs Caddesi üzerinde bulunan Mustazaf-Der Adana Şube Binasına giden örgüt yandaşları burayı da taşlayarak camlarını kırdı. Olaylar üzerine dernek üyeleri ise ellerine aldıkları sopalarla caddeye indi. Yaklaşık 100 kişilik her iki grupta taşlı sopalı birbirine girerken, ihbar üzerine olay yerine çok sayıda çevik kuvvet polisi, panzer ve ambulanslar sevk edildi. Çıkan arbedede 2 gruptan 7 kişi hafif şekilde yaralanırken, örgüt yandaşı grup kaçarak ara sokaklara dağıldı.

SOPALI NÖBET

Yaşanan olayların ardından bölgeye ulaşan polis ekipleri yoğun güvenlik önlemi alırken, Mustazaf-Der üyesi yaklaşık 100 kişi ellerinde sopalar ile dernek binası önünde toplandı. Mustazaf-Der Adana yetkilisi Selahattin Yenay, binanın penceresine çıkarak gruba tahriklere kapılmamalarını söyledi. Yenay, "Bu bize taş atanların çoğu gerçekten saftırlar. Kendileri farkında değiller. Her taş atana karşı biz saldırganmış gibi davranamayız. Mutlaka tahrikçilerin kaynağının başına dikkat etmeliyiz. Soğuk kanlılıkla aklı selimlikle hareket etmeliyiz. Merhametli şefkatli olmaya davet ediyoruz. Olayın daha büyümemesi için, zamanında tedbir alınırsa daha iyi olur. Gerek İsrail gerek Amerika Allah'ın laneti onlara olsun. Gerçekten burada adamları vardır, ajanları vardır, Libya'dan tutun Yemen'den Bahrey'den her taraftan. Dikkatli olalım kendimizi kaptırmayalım aklı selim davranalım. Bu tahrikçilerin kullandığı insanlara da buradan seslenmek istiyorum. Saldırı yapacağınız zaman ne amacınız var bir düşünün" diye konuştu. Yenay'ın konuşması sürekli tekbir sesleriyle kesilirken, grup dernek binası önünde nöbet tutmaya başladı.

Öte yandan Denizli, Şakirpaşa, Barbaros ve Dağlıoğlu Mahallelerinde terör örgütü yandaşları izinsiz gösteriler yaptı.

Etiketler


Türkiye Haritası