02:09:33  03 Temmuz 2015 Cuma
AKP’li Bal’dan ihraç yorumu

Partiden ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilen AKP Milletvekili İdrsi Bal, ’Dershane politikasıyla ilgili çok ciddi kaygımız vardı, o herhalde tetikledi’ dedi.

21 Kasım 2013 Perşembe, 15:32:37

En ilginç hediyeler Tabikide.com'da

AKP’li Bal’dan ihraç yorumu

Partiden ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilen AKP Kütahya Milletvekili İdris Bal, "Dershane politikasıyla ilgili çok ciddi kaygımız vardı, o herhalde tetikledi" dedi.

Disipline sevk edildiğini bir arkadaşının söylediğini, şu ana kadar kendine bir tebligat yapılmadığını belirten Bak, şunları kaydetti:

"Dershanelerin kapatılmasının siyaseten zarar vereceğini düşünüyorum. Fırsat eşitliği anlamında da sıkıntılar yaratabilir. Bir de çözüm sürecine ilişkin kaygılarım vardı. Disipline sevk edilme nedenim bunlar olabilir. Yapacak bir şey yok. Bizden kaba bir sözcük çıkmaz. Doğrudur, fikri anlamda bazı kaygılarımız var. Bunun, 'parti demokrarisi içerisinde, demokrasinin o temel sınırları içerisindedir' diye düşünüyordum. Demek ki arkadaşlar başka türlü düşünmüşler ve disipline göndermişler. Bakarız artık. Ona göre değerlendirme yaparım."

"Değerlendireceğim" sözüyle istifa anlamında mı söylediniz?" sorusuna ise Bal, "Şu anda verilmiş bir karar yok. Bilmiyorum. Bana tebligat bile yapılmadı. Neyle suçlandığımı da bilmiyorum. Şu anda istifa düşünmüyorum, duruma bakacağım" karşılığını verdi.

Etiketler


Türkiye Haritası