10:20:26  06 Temmuz 2015 Pazartesi
Aksaray’da köpek dövüşü vahşeti

Aksaray’da vahşet görüntülerini aratmayan köpek dövüşleri yapıldığı ortaya çıktı.

16 Ocak 2012 Pazartesi, 22:22:53

En ilginç hediyeler Tabikide.com'da

Aksaray’da köpek dövüşü vahşeti    

Daha önce yaşanan köpek katliamıyla gündeme gelen Aksaray'da, parayla köpek dövüşleri yapıldı.

Hafta sonu bir spor organizasyonunu aratmayacak şekilde köpek dövüşleri tertipleyen kişiler, uzun süre dövüş yaptıracakları boş araziyi bulmak için uğraştılar. Onlarca insanın katıldığı, hatta dövüşen köpeklerin "koçluğunu" yapanların bile bulunduğu paralı köpek boğuşları Şereflikoçhisar-Aksaray arasındaki boş bir arazide yapıldı. Sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta yer alan görüntülerde, dövüşe katılan bir köpeğin kulakları koptu. Köpek dövüşleri 15 Ocak Pazar günü Şereflikoçhisar-Aksaray arasındaki Griminli köyüne yakın boş bir arazide yapılırken, vahşet anlarıda saniye saniye amatör kameralar tarafından görüntülendi.

HAFTASONU PARALI DÖVÜŞ YAPILIYOR
Jandarma baskınından kurtulmak için dövüşlerin yapılacağı yeri gizli tutan ve gece yarısı telefonla haberleşen köpek dövüştürenler, paralı köpek dövüşü için ıssız yerleri tercih ederken, dövüşlerin yapılış zamanı ise sabah saat 06.00 ile 08.30 olarak belirleniyor.
Hafta sonu yapılan paralı köpek dövüşlerinde yaklaşık 15 dövüşün yapıladığı öğrenilirken, Bir köpeğin koçluğunu yapan kişinin kendini harap ederek , "Hadi oğlum Yaman. Kır boynunu oğlum Yaman " diyerek, köpeğine destek veriyor.

İNSANLAR VAHŞETİ SEYREDİYOR
Dövüşlerin birinde ise bir köpek diğerinin boynunu parçalarken, rakip köpeğin sahibi ise "Yeter artık" diyor. Şereflikoçhisar-Aksaray arasında yapılan köpek dövüşleri alkışlarla ve ıslıklarla sürüyor. Köpek sahipleri, bahis uğruna dövüştürdükleri köpeklerinin kanlar içinde kalmasına aldırmadı. Görüntüler, vahşetin boyutunu gün yüzüne çıkarırken, amatör kamera tarafından kaydedilen görüntülerde, onlarca kişinin köpek dövüştürülecek alanda toplandığı görülüyor.
Türkiye Haritası