10:53:01  03 Temmuz 2015 Cuma
Antalya Kemer’de tekne kazası: 1 ölü

Antalya’nın Kemer İlçesi’nde birbirine takılan tur teknelerinden birinin direklerinin devrilmesiyle tekne kaptanının eşi 42 yaşındaki Figen Şahin öldü, kızı 15 yaşındaki Cansel Şahin ile ABD’li 3 turist yaralandı.

25 Eylül 2011 Pazar, 20:27:01

En ilginç hediyeler Tabikide.com'da

Antalya Kemer’de tekne kazası: 1 ölü    

Figen Şahin'in, 17 yıldır mücadele ettiği meme kanserini yendiği, mutluluğunu yaşamak için ailesiyle denize açıldığı belirtildi.Kaza saat 16.00 sıralarında, sahilden yaklaşık 5 mil açıkta meydana geldi. Kemer Yat Marinası'nda aralarında ABD'li, İngiliz, Alman ve Rus uyruklu turistlerin bulunduğu yolcularıyla denize açılan 'Grand Anfor' ve 'Kaptan Oğuz' adlı tur tekneleri, mavi turun ardından Kiriş Mahallesi açıklarında yan yana demirledi. Burada teknelerde turistlere yönelik animasyon gösterileri yapıldı. Gösterilerin ardından Kemer Marinası'na dönmek için tekneler demir aldı. Önce hareket eden kaptan Alparslan Tal yönetimindeki 40 yolcunun bulunduğu 'Grand Anfor' adlı teknenin yolcu indirme merdiveni, her 2 teknenin de sahibi olan kaptan Oğuz Şahin yönetimindeki 30 yolcunun bulunduğu 'Kaptan Oğuz' adlı tur teknesinin bastonuna (Geminin baş tarafındaki yatık direğin dışarıya doğru uzanan parçası) takıldı.2 teknenin aksi yönlerde hareket etmesi üzerine 'Kaptan Oğuz' teknesinin direklere bağlı halatları gerildi. Gerilme sonucu teknenin her 2 direği güvertede bulunanların üzerine devrildi. Turistlerle birlikte Kaptan Oğuz Şahin'in teknede bulunan eşi 42 yaşındaki Figen Şahin ve kızı 15 yaşındaki Cansel Şahin de direklerin altında kaldı.

KAPTANIN KARISI ÖLDÜ, KIZI AĞIR YARALI

Figen Şahin olay yerinde yaşamını kaybederken, kızı Cansel Şahin ve Amerikalı turistler 64 yaşındaki Jonell Nadine Harms, 69 yaşındaki Galen Merle Harms ve 66 yaşındaki Joonne Marie Weave çeşitli yerlerinden yaralandı. Ağır yaralanan Cansel Şahin kurtarma botuyla karaya çıkarılarak burada bekletilen ambulansla Özel Yaşam Hastanesi'ne götürülerek tedaviye alındı.

Olaydan sonra kazanın meydana geldiği bölgeye çok sayıda kurtarma ve sağlık ekibi sevk edilirken, kaza yapan tekneler kendi imkanlarıyla Kemer Marinası'na yanaştı. Marinada tekneden inen yaralı turistler, ambulanslarla aynı hastaneye götürülerek tedaviye alındı.

Etiketler


Türkiye Haritası