20:41:36  05 Temmuz 2015 Pazar
Aynur Doğan’a sahnede Kürtçe şoku!

Açık Hava Tiyatrosu’nda Kürtçe şarkı söyleyen Aynur doğan, sahnede yuhalanınca konserini yarıda bırakmak zorunda kaldı.

15 Temmuz 2011 Cuma, 22:28:40

En ilginç hediyeler Tabikide.com'da

Aynur Doğan’a sahnede Kürtçe şoku!

18. İstanbul Caz Festivali kapsamında Harbiye Açık Hava Tiyatrosu'nda sahne alan Aynur Doğan, Kürtçe şarkılarını seslendirdiği sırada bir grubun protestosuyla karşılaştı. Grubun kendisini yuhalaması ve sahneye yabancı cisimler atması üzerine Doğan, konserini yarıda kesti.

Kürtçe şarkıya tahammül edemediler

GENÇLİK MARŞI VE İSTİKLAL MARŞI OKUNDU

İstanbul Caz Festivali kapsamında düzenlenen ve Buika, Aynur Doğan, La Shica ve Sandra Carrasco'nun yer aldığı "Suyun Kadınları-Mujeres de Agua" adlı konserde, Kürt sanatçı Aynur Doğan, Kürtçe şarkılarını söylediği sırada dinleyiciler arasındaki bir grup, slogan atarak olay çıkardı.

Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda Javier Limon'un bir albüm projesi olarak hayata geçirdiği "Mujeres de Agua" da Buika, Rita ve Glykeria ile sahneye çıkan sanatçı Aynur'un söylediği Kürtçe şarkı yüzünden olaylar çıktı.

KONSERDEN KARELER


Aynur Doğan Harbiye Açıkhava Konseri

'Şehitlerin kanı daha kurumadı'

Bir grup, sanatçının ikinci şarkısını seslendirdiği sırada Diyarbakır'da 13 askerin şehit olması nedeniyle 'Şehitlerin kanı daha kurumadı' diyerek protesto etmeye başladı. Bazı gruplar İstiklal Marşı okumaya başlarken açık hava tiyatrosunda gerginlik yükseldi. Tepkilerin artması üzerine gruplar arasında kavgalar yaşanmaya başladı. Sanatçı yaşanan olaylar üzerine sahneyi terk etti.
 

Doğan şarkılarını söylerken bir grup "Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez" sloganları ile gençlik marşını ve İstiklal Marşını  okudu.

Etiketler


Türkiye Haritası