10:04:22  07 Temmuz 2015 Salı
Aziz Yıldırım’dan Baransu’ya ağır cevap

’Benim mezarım belli bunu yazan şerefsiz nereye kaçacak ben de merak ediyorum.’

28 Temmuz 2012 Cumartesi, 22:33:47

En ilginç hediyeler Tabikide.com'daAziz Yıldırım’dan Baransu’ya ağır cevap    

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Olağan toplantısında çeşitli basın yayın kuruluşlarını şike ve teşvik soruşturması kapsamında yaptığı yayınlardan dolayı eleştirilerde bulundu. Yıldırım, kendisi hakkında "Kıbrıs'a kaçacaktı" diye yazan Taraf muhabiri Mehmet Baransu'ya çok sert sözlerle yüklendi.

Şike ve teşvik davasında yürütülen soruşturmada 'yayın yasağı' getirildiğini ancak bu yasağı delen bazı yayın gruplarının olduğunu ifade eden Yıldırım, "Yasakları delenlere bırakın ceza vermeyi soruşturma dahi açılmadı" dedi.

Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Temmuz ayı olağan toplantısı, Faruk Ilgaz Sosyal Tesisleri’nde yapılıyor. Aziz Yıldırım Metris Cezaevi'nden tahliyesinden sonra ilk kez konuştu. Çok sert açıklamalarda bulunan Yıldırım, ''Benim için Kıbrıs'a kaçacak diye yazdılar. Benim mezar yerim bile belli. Ama bunu yazan şerefsiz nereye kaçacak merak ediyorum'' dedi.

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay başkanlığındaki 25 yılını dolduran üyelerin tanıtılacağı toplantıda Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu raporlarının okunmasının ardından üyeler raporlar hakkında görüşlerini paylaşacaklar.

Toplantının ardından, Divan Kurulu Üyeleri ve eşlerine, Faruk Ilgaz Tesisleri havuz başında bir iftar yemeği verilecek.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, toplantının başında yapılan saygı duruşundan sonra kürsüye gelerek açıklamalarda bulundu...

İşte konuşmasından satır başları:

-Bütün Fenerbahçelileri selamlıyorum. Bu süreçle ilgili bir çalışma yaptım. Bu süreci anlatacağım onun dışında kendi duygu ve düşüncelerimi anlatacağım.

-Fenerbahçe camiası olarak, yalanı adaletsizliği hep beraber gördük. Bu süreçte hep birlikteydik. Bu yüzden hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum Fenerbahçe'nin evladı olmaktan dolayı mutluyum. Bizler gerçekleri ortaya çıkarmalı ve diğer kuşaklara aktarmalıyız ki yeni nesillere anlatılsın. Bu camianın şanlı mücadelesi herkese ders olsun.

-Kamuoyu şunu iyi bilmelidir 3 Temmuz bir tarih değil bir zihniyettitr. Bir başlangıç değil bir sonuçtur. Güçlerini nereden aldıkları belli olmayan kendinden menkul kişilerle bu operasyonun başlatılması hayli zaman almıştır. Onlar için doğru zaman Fenerbahçe'nin şampiyon olduğu senedir.

-3 Temmuz'un amacı, Fenerbahçe üzerinden Türk sporunu ele geçirmekti.

-Aziz Yıldırım hakkında dinleme kararı alınmasını gerekçe gösteren 3 dinleme ise tam anlamıyla trajededir.

-Mahmut Özgener ile yaptığım telefon görüşmelerini şike konuşması diye gösterdiler.

-3 Temmuz örgütlü bir zihniyettir. Bizimle her fırsatta görüşen, top oynayan Fenerbahçe Konge üyesi olanlardır. Bizleri açılışlara davet eden beraber maç izlediklerimiz kişilerin bize bunları yapmasıdır. Kısaca o kişilere ahlaksız diyorum.

"BİZE ADALETTEN BAHSEDENLER ÖNCE KENDİLERİNE BAKSINLAR"

-Şike suçlaması da kolay değildir. Ama bu da kolay değildir. 6222 tasarlanmış ve birilerine sipariş verilmiştir. Biz kanun çıktıktan sonra kanunu gördük. Beni ve Fenerbahçe'yi değersizleştirmek için yasa tasarlandı.

-"Sivas maçını kazanmasaydınız ve şampiyn olmasaydınız soruşturmayı açmayacaktım" denmesi her şeyi anlatmaktadır.

-1 haftada açıklanamayan birçok delil çıkmıştır.

-Bize adaletten bahsedenlerin önce kendilerine bakmaları gerekir.

"BU HABERİ YAZAN ŞEREFSİZ NEREYE KAÇACAK"

-Gizliliği delenler için hiçbir soruşturma açılmadı.

-Hakkımızda linç kampanyası yönetilirken savcının görev ve yetkileri alınırken bu haberler yalandır demesi timsah gözyaşlarıdır.

-Kıbrıs'a kaçacağımı söylüyorlar. Benim mezarım belli. Ama bunu yazan şerefsiz nereye kaçacak merak ediyorum.

"BUCASPOR MAÇI İDDİANAMEDE YOK"

-Bilyoner'i kapatın demişim. Diyorlar ki "Aziz Yıldırım iddia oynadı." Halbuki ben hayatımda bir kere bile iddia oynamadım.

-Bucaspor maçında şike var dediler iddianamede bile yer almadı.

-Bizi suçluymuş gibi gösterdiler ama şu anda neler olduğunu görüyorsunuz. Tüm milletvekillerimize teşekkür ediyorum.

-Yaşadığımız bu süreyi 3 Temmuz'dan ibaret olarak görmek tarihi yanılgı olur. Unutulmamalıdır ki, bu operasyondaki diğer aktörler görevlerinin başındalar.

"SABRIMIZ SINIRLI DEĞİLDİR"

-Suskunluğumuz gafletimizden değil, saffetimizdendir. Ve unutulmamalıdır ki sabrımız sınırlı değildir.

-Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe asla unutmayacaktır. Bu davanın ve opersayonların şike olmadığını defalarca haykırdık.

-Sayın Savcı Berk, görev ve yetkileri alındıktan sonra, "Ben cemaatçi değilim. Olsam Ali Koç ve Murat Özaydınlı'yı içeriye almaz mıydım? Önemli olan hedef gösterilen şahısların alınmasıdır.
Yasa çıkmasaydı Aziz Yıldırım'ın savunmasını alıp bırakacaktk." dedi. İşte bu suç üstüdür. Soruşturmayı açarken davanın nasıl sonuçlanacağını biliyordu. Savcı olayların buralara geleceğini tahmin ettiğini itiraf etti.

-Bazıları son günlerde ağız değiştirdi.

-Son günlerde, her ne hikmetse benimle sohbet etmek isteyenlere sıklıkla tasarruf edilmektedir. Neden ben cezaevindeyken başka konuştular? Hakkımızda yapılanları unuttuğumuzu mu sandılar.

-Bazıları hakkında derhal soruşturma açılmalı.

-Mahkemeden 13 maddelik bir talepte bulunduk. Aslında bu bizim için değil Türk sporu içindi.

-Biz cebir ve şiddet yapabilirmişiz ilerde. Belki de hiç yapmadan öleceğiz.

POLİSLERİN TANIK OLMASINI İSTEDİK, REDDETTİLER

-Tapelerin verilmesini istedik, reddettiler. Polislerin tanık olmasını istedik onu da reddettiler. Lütfi Arıboğan ve Mehmet Helvacı'yı kaçırdılar. Eskişehir - Trabzon maçıyla ilgili olarak Selçuk İnan'ın konuşmasını istedik reddettiler. 12 futbolcunun dinlenmesini talep ettik onu da reddettiler. Mehmet Ali Bilen'in dinlenmesini de reddettiler.

-Mehmet Yıldız'ı çağırın dinleyin, yok. Sivas'ta Mehmet Yıldız, Trabzon'dan eski bir futbolcu geliyor, Abdurrahman'la Sedat'a 1 milyon Dolar getirdiğini söylüyor, onlarda Mehmet'e söylüyor, o da başkana söylüyor. Ama başkan bunu kabul etmiyor.

TAMAMEN AZİZ YILDIRIM ÜZERİNDEN OPERASYON YAPTILAR

-Sizi temize çıkarmayacağız boşuna uğraşmayın dediler resmen. Tamamen Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe üzerinden operasyon yaptılar. Trabzon üzerinden takiplerin neden kısa sürdüğünü sorduk ona da cevap vermediler. Devre arasında gelen balıkların, Başbakan'a gelen tehditleri, Bolulu hocaya verilen paraları sorduk. Bunların araştırılmasını söyledik. Yine de cevap alamadık. Mehmet Yıldız'a teklif edilen 1 milyon Dolar'ın araştırılmasını söyledik, onu da reddettiler. Kasalarında 1 milyon Dolar açığın olduğu kulübün ilk celsede neden beraat ettiğini sorduk, cevap alamadık.

TRABZON VE GALATASARAY BEL ALTINDAN VURMA OPERASYONLARI YAPTILAR

-- Birçok soru sorduk ama tüm taleplerimiz reddedildi. Türk futbolunun temizleyicisi rolüne soyunanlar önce ellerindeki kiri temizlesinler. Temizlenmesi gereken ilk yer Kulüpler Birliği ve TFF'dir. Sonuçlarına katlanıp hesap verecekler. Herkes bizler kadar açık olmadıkça muhattabımız olmayacaktır. Tarafımdan desteklenen havuz sistemi en kısa zamanda tarafımdan sorgulanacaktır.

--1 yıldır bizleri kendilerinden saymayanlar, bu oyun artık bitmelidir. Ben 14 senelik başkanlığımın ilk yılında havuz bozulmak üzereydi. Ben gittim birçok kişiyle konuştum.

--Trabzon ve Galatasaray, bel altından vurma operasyonlarını yaptılar.

20 SENEYİ İNCELEMEMİZ GEREKİYOR

--Bir şike operasyonu yapılıyorsa, 1-2 yıl önceyi değil 20 seneyi inceleyelim. Bir ülke kendi kendini bu kadar rezil edebilir mi? Başka yer de olsa bu emniyet müdürü şimdi görevinde bulunabilir miydi? Sen daha 1. günde 19 maçta şike var dedin. Ben İbrahim Akın'a 100 bin Dolar vermedim. Polis bunun TL, Dolar veya Euro olduğuna karar vermedi. Fezleke de 100 bin yazıyor sonra mütalaada 100 bin Euro verdi denildi. Bu kadar iftira atmayın ya.

DENİZLİ OLAYI

--Denizli ile ilgili dava açıldı. Arama sırasında Bülent Tulun bir mektup yazmış Adnan Polat'a.. Sen 1.5 milyon Dolar para aldın. İnşallah kulübün menfaatine kullanılmıştır diyor. Bu Mehmet Berk'e gidiyor, Berk hemen bakmadan postalıyor. Sonra bakıyorlar 1.5 milyon dolar açık bulamıyorlar. Biz bu parayı Song'a verdik diyorlar. Sonuçta Song ile ilgili bir evrak da yok. Denizli ile ilgili bunlar prim göndermişler, belli yani açık. Denizli'de bir amigo bana mektup yazdı. Bu çocuk Galatasaraylı. (Aziz Yıldırım, kendisine yazılan mektubu okudu)

--1 milyon Dolar açıkta yok ama şikayetçiler var ama dosya da kapandı. Bizde şikayetçi yok ama şike yaptık! Rezil kepazelik bir durum. Dava şike davası olmadığı için söyleyecek bir şey de yok.

SUÇSUZLUĞUMUZ ANLAŞILANA KADAR HAVUZDA OLMAYACAĞIZ

--Fenerbahçe Kulübü'nün şikeden suçsuz olduğumuz anlaşılana kadar, Fenerbahçe'nin havuzda olmamasını sağlayacağız

--Fenerbahçe temizlenene kadar Fenerbahçe'nin havuzda olmamasını sağlayacağız. Bu aslında diğer kulüpleri de koruma olacaktır. Biz bir yanlış yaptıysak onlar da bunun içinde olmamalı. Biz temizlenene kadar havuzda olmama teklifi yapacağız. Kişiler ve kulüp ayrılamaz. Ben şike yaptıysam Fenerbahçe için yapmışımdır.

--Bizler şike yaptıysak kulüp de yapmıştır. Yargının sonucunu hep beraber göreceğiz. Ben gider yine yatarım benim için hiç problem değil. Çekinmem, korkmam. Siyaseti hiç düşünmüyorum. Biz Fenerbahçe'yi nasıl büyütürüz diye düşündük.

--Polis şunu bilmeli. TC polisi ayıca Fenerbahçe Cumhuriyeti'nin de polisidir. Aziz'le ilgili bir şey verin sizi bırakalım dendi insanlara. Cezaevinden çıktım, arkadaşlar geldi, hiçbir sorun olmadı. Kimse kimseye çıkmayınca hiçbir sorun olmuyor. İki taraf için de yanlıştır.

HERŞEYİ DAVANIN SONUNDA GÖRECEĞİZ

--Hep beraber her şeyi bu davanın sonuna göreceğiz. Onlar bizin çabuk pes edeceğimizi sandılar ama etmedik. Biz cezaevindeyken İlhan Cavcav, Recep Mamur, Kenan Yaralı'ya da teşekkür ediyorum. Ben bu camianın bir evladıyım, her zaman da bu camia içinde kalacağım. Fenerbahçe, bir ruhtur, Kuva-i Milliye'dir. Tarihimizde her zaman mücadele var. Biz o insanların torunları olduğumuzu gösterdik. Hepinize tek tek teşekkür ediyorum. Var olun. Bu dönemeç çok zordur, bizden başka kimse de bu olayın altından kalkamazdı. Tarih bunu yazacak. Bizi siz yargılayamazsınız dedim, şimdi de diyorum, bizi tarih, Fenerbahçe yargılayacak.

“AMAÇ BİZİ EZMEK, BİZİ ÖNLEMEK”

--Burada önemli olan Fenerbahçe'yi ele geçirmek. Sadri Şener, konuşmalar yapıyor. Nevzat Şakar da yapıyor. Ben kulüp olarak çıkar sağlayacaksam Faruk ağabeyin bitmesi önemli değil diyorlar. Ben ve Şekip beyle ilgili haberler yaptırıyorlar. Nevzar Şakar: "Yüklenin Başbakan'a" diyor... Sayın Başbakan'ı tehdit eden konuşmalar yapılıyor. Adam tehdit etti, savcı takipsizlik verdi. Başka bir şey olsa bizim dosya ile birleştirirsiniz, bir şike dosyası yaparsınız. Amaç bizi ezmek ve bizi önlemek.

--UEFA'ya 2 iddianame gidiyor. İddianame hep varsayım. Paralar hep cepte. Masada çocukların resimlerini çekmişler. Israrla örgüt yapıp bize ceza vermeye çalışıyorlar.

--Neslihan Ergün diye bir bayan var. Bu davanın içinde geçiyor. Bu kadın, Cübbeli Ahmet'in davasında da geçiyor. Bu dava kapanmış, Bochum davası. 2011'de bitmiş. 2012'de 7 Temmuz'da Emniyet bu kızın evini basıyor, evde yazıları buluyor, dava kapanmışken bu 16 sayfada biz de varız. Galatasaray - Trabzonspor maçına teşvik primi vermişiz. Haberiniz olsun.

AZİZ YILDIRIM'IN YAPTIĞI KONUŞMANIN TAM METNİ ŞÖYLE
Bugün, burada sizlerle birlikte olmaktan dolayı duyduğum mutluluk ve hissettiklerimin tarifi imkansızdır. Zor ama çok zor günlerden geçtik. Fenerbahçe camiası olarak yalanı, adaletsizliği, ihaneti, zulmü, hepsini gördük. Ancak sizlerin sayesinde yalnızlığı hiç yaşamadık. Bu süreçte hep ama hep birlikteydik. Bu nedenle; hepinize sevgi ve şükranlarımı sunuyorum.
Bu camianın Başkanı ve Fenerbahçe'nin evladı olmaktan gurur duyuyorum. Ve Büyük Fenerbahçe Camiasının önünde saygıyla eğiliyorum...
Bugün, burada yapılacak tüm konuşma ve açıklamalar, bize karşı yapılan suçlamaların yalan ve yanlışlığını, gelecek kuşaklara aktarması ve tarihe tanıklık etmesi anlamında büyük önem taşımaktadır.
Bizler, gerçekleri ortaya çıkarmalı ve bu gerçekleri gelecek kuşaklara aktarmalıyız ki Fenerbahçe Türkiye Cumhuriyeti'nin kendisidir gerçeği tüm nesillerin zihinlerine çıkmamak üzere kazınsın...
Ve yaşanılan süreçte; kararlılığın, bağımsızlığın, en önemlisi Cumhuriyet'in timsali olduğunu, tarihe şerh düşen bu büyük camianın şanlı mücadelesi, herkese ders olsun.
Cumhuriyet yıkılmadan yıkılmayacağımızı, canımızı vermeden teslim alınamayacağımızı ve son sözümüz alınmadan hakkımızda kalem kırılamayacağını anlamayanlara buradan selam olsun...
Kamuoyu şunu iyi bilmelidir; Fenerbahçe Spor Kulübü ve Aziz Yıldırım'a düzenlenen operasyonun başlangıcını 3 Temmuz olarak görmek tarihi bir hatadır.
3 Temmuz, bir tarih değil bir zihniyettir. Bir başlangıç değil bir sonuçtur.

Türkiye Futbol Federasyonlarının karanlık dehlizlerinde, Denizli'de, Trabzon'da, Ali Sami Yen'de çok önceleri başlayan ve başlatılan 3 Temmuz zihniyeti, 2011 yılında uygun kişiler eliyle hayata geçirilmiştir. Öykü budur.
Güçlerini nereden aldıkları belli olmayan, kendinden menkul kişiler ile Devlet yetki ve sorumluluklarını suiistimal eden bazı kamu görevlilerinin temini ve bunların önderliğinde bu operasyonun başlatılabilmesi bir hayli zaman almıştır. Hepsi budur. Ve onlar için doğru zaman Fenerbahçe'nin Şampiyon olduğu zamandır.
Herkesin bilmesi gereklidir ki; 3 Temmuz zihniyetinin ve operasyonunun amacı, Fenerbahçe Spor Kulübü üzerinden Türk Sporunu ele geçirmek ve kendilerince bunun önündeki tek engel olarak gördükleri Aziz Yıldırım'ı tasfiye ederek, kamuoyu önünde itibarsızlaştırmaktır.
Aslında hedeflenen amacın çıkış noktası şike değildir. Amaç; bizleri Ergenekon, Balyoz yada herhangi bir silahlı suç örgütüne monte ederek toplum ve kamuoyu vicdanında, TC Devlet ve Hükümeti'ne karşı bir hareketin içinde gösterme çabasından ibarettir. Ancak bizleri bu tür eylemlere ortak etmek ve bu yönde delil yaratmak hiç kolay değildir.
Bu düşünceyi hayata geçirmek isteyenler ve yandaşları, ne kadar deneseler de istedikleri sonuca ulaşamamışlardır. İşte bu nedenle, Kasım 2010'larda başlayan dinlemelere uydurulan hukuki kılıf şike değil Silahlı suç örgütü kurmak ve yönetmektir. Bizleri, Giresun'da faaliyette bulunduğu öne sürülen bir örgüte bağlamak çabalarının altında yatan asıl sebep budur.
Aziz Yıldırım yani Fenerbahçe SK Başkanı hakkında dinleme kararı alınmasına gerekçe gösterilen 3 adet konuşma dökümü ise tam bir trajedidir. Operasyonun düğmesine basılma gerekçesi olan bu 3 konuşmanın içeriği aslında bizlere uygulanması planlanan hukuksuzluğun ilk habercisidir.
Ve görüleceği üzere 3 Temmuz Zihniyeti bir plan dahilinde hareket eden örgütlü bir zihniyettir. Kaldı ki bizim silahlı suç örgütü olmadığımızı en iyi bilenler, bu kararları alan ve aldırtanlardır. Bizimle her fırsatta görüşen, yemek yiyen, top oynayan, bizlerin imzalarıyla Fenerbahçe Kongre Üyesi olanlardır...
En başta da Galatasaraylı Yetkili Savcıdır. Zaten bu süreçte bize en acı veren, en ağrımıza giden; arkadaşımız, dostumuz olarak yanımızda yer alan, bizleri açılışlara davet eden, birlikte Fenerbahçe maçlarını seyrettiğimiz bu kişilerin, hem de bu insani ilişkilerimiz sırasında bizleri dinliyor ve takip ediyor olmalarıdır. Ve daha da ötesi bu kişilerin bizlere şike den ve ahlaktan bahsedebilmeleridir. Ben bunlara kısaca ahlaksız diyorum.

Silahlı suç örgütü kurmak ve yönetmek iddiasıyla hakkımızda yeterli delile ulaşamayan ve bizi bir örgüte bağlayamayanlar, kendilerine yeni bir suçlama bulmak hatta yaratmak durumunda kalmışlardır. Bu da Şike Suçlamasıdır.
Ama bu da kolay değildir. Bunun için yeni yasalar gerekmektedir. Bu yeni yasalar öyle ağır cezalar içermelidir ki Aziz Yıldırım ve arkadaşları tutuklanabilsin. Toplum önünde değersizleşebilsin. Ve bunu sağlamak için 6222 sayılı yasa tasarlanmış ve birilerine sipariş edilmiştir. Bu birileri, 3 Temmuz zihniyetinin Hukuk Servisidir.
O kişiler, bu yasayı meşru göstermek için yasa tasarısında benim ve bazı yöneticilerimin haberi olduğunu dahi söylemişlerdir. Biz, Şekip Mosturoğlu ve ben bu yasa çıktıktan sonra gördük. Oysa yasayı hayata geçiren Sayın İzzet Özgenç'in sporda şiddet isimli kitabı, bu oyunu ve yalanı açıkça ortaya çıkarmıştır. Çünkü bu kitapta; yasanın kimler tarafından yapıldığı, İlhan Helvacı, Yunus Egemenoğlu ve emniyet görevlilerinin de katılımlarıyla yapılan gizli toplantılarla oluşturulan bu yasada, şu andaki TFF Kurullarında görev yapan bazı isimlerinde katkı ve görüş bildirdikleri açıkça yer almıştır.
Böylece operasyon için gerekli olan altyapı hazırlanmış ve artık doğru zaman olan Fenerbahçe'nin Şampiyon olması beklenmeye başlanmıştır. Kaldı ki Savcılıkta verdiğim ifade sırasında Savcı Mehmet Berk'in 3 avukatımın huzurunda Sivas maçını kazanmasaydınız ve şampiyon olmasaydınız bu davayı açmayacaktım demesinin altında yatan gerçek işte budur.
Zaten operasyonun sadece Fenerbahçe'ye ve Aziz Yıldırım'a yönelik olduğu, o tarihlerdeki tasarruflardan da o kadar açıktır ki bizimle yarışan takım yöneticileri her nedense çok kısa sürelerle dinleme altına alınmış, bu haftalık dinlemeler sonucunda bile ortaya açıklanamayan birçok delil çıkmıştır. Beşiktaş yöneticisi ve hocası, kendilerinin Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe'ye kenar süsü yapıldığını söylerken, Galatasaray hakkında açılan Denizli soruşturması; Kulübün kasasındaki 1 milyon Dolarlık açığın ispat edilmediğine dair resmi raporlara ve 3.kişilerin yazılı ihbarlarına rağmen görülmemiş bir süratle beraat ile sonuçlandırılmıştır.
Hesaplarında, tek bir kuruş dahi açığın olmadığı, devletin 2 ayrı resmi kurumu tarafından resmi raporlarla sabit olan Fenerbahçe'nin Başkan ve yöneticileri, 1 yıl tutuklu kalmışlardır Bu noktada Aziz Yıldırım olarak tavsiyem

BİZE ADALETTEN BAHSEDENLERİN ÖNCE BİRAZ KENDİLERİNDEN BAHSETMELERİDİR ...

Sıra; bu operasyonları ve hukuksuzlukları meşrulaştırmaya, bizleri toplum önünde itibarsızlaştırmaya geldiğinde ise aranan kan hemen bulunmuştur.
Bu da o zihniyetin ve operasyonun diğer sac ayağı olan yandaş ve işbirlikçi medyadır. Bakınız mektup dahi yazmaktan aciz 3-5 tetikçi, soruşturmanın gizliliği yasağını her gün delerken, gazete ve televizyonlarda polisten ve savcıdan bilgi akışı sağladıklarını fütursuzca söylemekten kaçınmazken ve bunlarla ilgili hiçbir yasal işlem yapılmazken hakkımızda objektif ve olumlu yazılar yazdığı için Sayın Rıza Zelyut hakkında yargıyı etkilemekten soruşturma açılması tesadüf müdür
Hakkımızda linç kampanyası yürütülürken kılını kıpırdatmayan savcının, görev ve yetkileri elinden alındığı gün; Bu Haberlerin yüzde doksanı yalandı demesi timsah gözyaşlarından başka ne olabilir
Örgütlü 3 Temmuz zihniyeti, her şeyi çok iyi hesaplamıştır. Ta ki Sayın Başbakanımız önderliğinde gösterilen ilk karşı duruşa kadar... Başta Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bu duruşa destek veren Adalet Bakanı Sayın Sadullah Ergin, CHP Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Başkanı Sayın Devlet Bahçeli önderliğindeki tüm milletvekillerimize, yeri gelmişken bir kez daha şükran ve saygılarımı gönderiyorum...
Ancak bu ilk mücadelenin hemen akabinde yapılan yasa değişikliği sonucunda savcının açıkça beyan ettiğinin aksine hiçbir Fenerbahçelinin yararlandırılmayışını, veto süreçlerini ve iddianamenin kamuoyuna servis edilme kronolojisini, büyük bir dikkat ve hafıza ile takip ettiğimizi de tüm kamuoyunun bilgilerine sunuyorum...
Yaşadığımız bu süreci, 3 Temmuz'dan ibaret olarak görmek tarihi bir yanılgı olur...
Yetkilerini ve görevlerini suiistimal eden bu şahısların, şimdilerde nerede oldukları ortadadır. Ancak unutulmamalıdır ki; bu zihniyetin diğer bazı aktörleri, hala görevlerinin başındadırlar ve eylemlerine devam etmektedirler.
Fenerbahçe düşmanlığına ve bu operasyona hayatlarını adayanlar, öyle noktalardadır ki; Türkiye Cumhuriyeti'nin menfaatleri dahi umurlarında değildir.
Şimdilerde; UEFA ve FİFA'ya jurnal mektupları yazma yarışına giren bu zihniyetin Türkiye'ye verdiği zarar, bizlere vermeye çalıştıkları zarardan çok daha önemli boyuttadır.
Zira halen görevlerinin başında olan bu 3 Temmuz zihniyeti uzantılarının en iyi yaptığı şeyin yargıyı etkilemek olduğu, bizler tarafından yakından bilinmektedir.
Etik Kurul ve Disiplin Kurulu kararlarını etkilemek için bu kurulların kaldıkları otellere karar aşamasında hem de eşleriyle gidip Ceza kararı çıkması için tehdit ve asılsız mesajlar taşıyarak yargıyı etkilemeye kalkanlar şimdi de UEFA ve FİFA'da aynı role soyunmaktadırlar.
O dönemlerde TFF yetkilisi olan, bu kulüp yöneticileri, bu iddialarımı yalanladığı anda; gereği tarafımdan hemen yapılacaktır. Ya da Tahkim Kurulu'nun karar günü soruşturma savcısı ile TFF'yi ziyaret eden bazı kulüp yöneticileri ile Türkiye Futbol Federasyonu'ndaki görevlerinden şuanda görev yaptıkları kulüplerine transferlerinde, yanlarında hangi gizli bilgileri götürdükleri ve bunları nerelerde kullandıkları hep bilgimiz dahilindedir.
Bu nedenle hiç kimse unutmamalıdır ki; SUSKUNLUĞUMUZ GAFLETİMİZDEN DEĞİL SAFFETİMİZDENDİR. ANCAK YİNE UNUTULMAMALIDIR Kİ SABRIMIZ SINIRSIZ DEĞİLDİR...
Şu husus herkes tarafından bilinmelidir ki; Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe Spor Kulübü, bu yapılanları asla unutmayacaktır. Bu davanın ve bu operasyonların ŞİKE davası olmadığını haykıran bizler, aslında yine bu davanın aktörleri tarafından birçok kez doğrulandık ve teyit edildik. Ama inanın hiçbirisi Savcı Mehmet Berk'in şu açıklamaları kadar aleni olmamıştır
Sayın Savcı Berk, görev ve yetkileri elinden alındıktan sonra bakın neler demişti Ben cemaatçi değilim. Olsam Ali Koç ve Murat Özaydınlı'yı almaz mıydım
Yani Sayın Savcıya göre insanların alınması (Bu alınmada ne demekse, bu bir hukuk adamına ne kadar yakışıyorsa) için elde delil olup olmaması önemli değildir, önemli olan hedef gösterilen şahısların birileri tarafından alınmak istenmesinin yeterli olmasıdır.
Ve ne ilginçtir ki; bu Cumhuriyet savcısı, yargı ve adam almakla ilgisi olmaması gereken bir oluşumu ya yakinen tanımakta yada bu oluşumu açıkça töhmet altında bırakmaktadır. Yani ya dolaylı ikrarda bulunmakta ya da iftira suçu işlemektedir..
Savcı devam ediyor
Yasa çıkmasaydı, Aziz Yıldırım'ın ifadesini alıp bırakacaktık, Ben Balyoz 'da da çalıştım. Şike davasını açtığımız zaman bunun da Balyoz gibi 3-4 ay konuşulup biteceğini sandık. Ama yanılmışız. Bunun böyle bir noktaya geleceğini hiç tahmin etmedik.
İşte bu suçüstüdür. Daha davayı açarken ne olacağını bildiğini ağzından kaçıran, 3-4 ay konuşulup unutulacağını sanan ama gördükleri direnç karşısında olayların bu noktaya geldiğini itiraf eden bir hukuk adamının, hukuku nasıl bir kenara bıraktığının ve bu operasyonun şike değil, Balyoz ve Ergenekon operasyonları mantığıyla yürütüldüğünün açık kanıtıdır.
Bir diğer kanıtı da bu Alınma tehditlerinin, Sayın Başbakanımızın deyimiyle TC Başbakanını bile tehdit edecek boyut ve keyfiyete ulaştığı gerçeğidir.
İşte bu yüzden Genel Kurmay Başkanı'nın terörist suçlamasıyla cezaevinde yatmasına şaşırmamak gerekir. Zira adaletin geldiği nokta; Neyle suçlandığın değil. Kim tarafından suçlandığına gelmiş, getirilmiştir.
Ülke ve Devlet menfaatleri uğruna hizmet eden kişileri, görevlileri kendi tabirleriyle aldırmak noktasına gelen bu zihniyetle, TC Hükümeti'nin verdiği mücadeleyi ve aldığı kararları sonuna kadar destekliyorum. Ve desteklemeliyiz..
Savcı Mehmet Berk'in itirafları, bu konudaki tek örnek de değildir. Sürecin başından beri bizler ve Fenerbahçe hakkında ağıza alınmayacak ithamlarda bulunan, bizleri Ergenekon örgütünün kasası olarak gösteren 3 Temmuz zihniyetinin bazı temsilcileri, her nedense şimdilerde farklı, ilginç söylem ve iddialarda bulunmaktadırlar.
Son günlerde, her ne hikmetse odamda benimle çay-kahve içip sohbet etmek istediklerini söyleyenlere, benim nasıl dik durduğumdan dem vuranlara, sıklıkla tesadüf edilmektedir.
Şimdi soruyorum, topluma delikanlılık ve adamlık dersleri vermeye kalkanlar neden ben cezaevindeyken başka, dışarıdayken başka konuşmaktadırlar
Çektiklerimizi, bize bu yaşatılanları unutacağımızı mı sanmaktadırlar Ya da hakkımızda 1 yıldır yürüttükleri linç kampanyalarının hesaplarının yargı önünde sorulmayacağını mı düşünmektedirler
Ancak bütün bunlara rağmen içlerinden bazıları manidardır. Ve aynı Mehmet Berk'in itirafları gibi dikkate alınmalı ve hatta derhal haklarında yargı süreci başlatılmalıdır. Bakınız Doktor Ahmet Çakar ne diyor?

Bu yazı bir suç ihbarıdır. Yazarın açıkladığı ve bildiğini iddia ettiği hususlar derhal araştırılmalıdır. Şahıs tüm soruların cevaplarını bildiğini ama korktuğu için bunları açıklayamadığını beyan etmektedir. Şimdi polis ve savcıların bu yazı karşısında alacağı tutum tarafımızdan merakla takip edilecektir... Kanaatimce bu suç ihbarı niteliğindeki açıklamalar hakkında bu tarihe kadar işlem dahi yapılmaması, tek hedefin Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe Spor Kulübü olduğunu bir kez daha açıkça ortaya koymaktadır.
Bakınız açıklamalarda, bildiğim her şeyi açıklamam, diğer kulüplerin ve yöneticilerin tüm suistimal ve suça konu eylemlerini anlatmam tavsiye edilmekte, spor abiliği yapmam istenmektedir. Öncelikle belirtmeliyim ki Aziz Yıldırım bu açıklamaları yapan şahıs kadar bir bilgiye de sahip değildir ve bu konulara ait araştırma ve soruşturma yetkisi şahsıma değil, TC Savcılarına aittir. Bu nedenle bende ancak sahsıma ait bölümü üstleniyor ve bu açıklamaların ihbar kabul edilerek suç duyurusunda bulunuyorum.
Aziz Yıldırım'ın Temiz Futbol için elinden geleni yaptığı 16.Ağır Ceza Mahkemesi tutanaklarından ve her fırsatta reddedilen taleplerimiz ile de sabittir.
Bizler yargılamanın karar aşamasında dahi yargılamamızın ve tahliye sürecimizin uzamasını dahi göze alarak, Tevsi-i Tahkikat yani Yargılamanın Genişletilmesi yolunda Sayın Mahkemeden 13 başlık altında talepte bulunduk. Aslında bu 13 talep bizim için değil ama Türk Futbolu açısından büyük bir fırsattı.

Biz bu talepler tahtında, mahkemeden;
Soruşturmayı yapan Savcı Mehmet Berk'in duruşmalara katılmasını istedik. Reddedildi.
Haksız Ekonomik Çıkar Amaçlı Suç Örgütü iddiası nedeniyle hakkımızda kişisel mali ve ekonomik inceleme yapılmasını talep ettik. Reddedildi.
Tapelerin, ses kayıtlarının tarafımıza verilmesini ve bu kayıtlar üzerinde bilirkişi incelemesi yapılmasını istedik.
Teknik ve Fiziki takip tutanaklarını düzenleyen ve imza altına alan polislerin tanık olarak incelenmesini talep ettik.
Duruşmalarda değil de bizim olmadığımız ara celsede dinlenen İlhan Helvacı, Lütfü Arıboğan'ın kendilerine soru sorabilmemizin sağlanması için duruşmalarda dinlenmesini istedik.
Gençlerbirliği müsabakasında Trabzonspor için oynadık diyen Serkan Çalık, Aykut Demir ve Hurşut Meriç isimli futbolcuların dinlenmesini talep ettik.
Eskişehir?Trabzonspor maçı ile ilgili olarak Ünal Karaman ve Selçuk İnan'ın tanık sıfatıyla dinlenmesini talep ettik.
Eskişehir - Trabzonspor maçında 12 futbolcunun dinlenmesini talep ettik,
Fenerbahçe- İBB maçında İbrahim Akın'ın savcılık ifadesinde hazır bulunan ve savcının baskı ve yönlendirme yaptığına tanıklık eden Avukat Mehmet Ali Bilen'in dinlenmesini talep ettik.
Karabükspor - Fenerbahçe maçında, Mustafa Çevik ve Ergün Başkaya isimli şahıslar ile bu ifadelerde adı geçen Karabük Kalecisi Bülent Ataman ve Karabük oyuncusu Muhammet Özdin'in dinlenmesini talep ettik. Ve bu taleplerimiz reddedildi. (Bu yazıyı sizlerle paylaşmak istiyorum.)
Sivas - Fenerbahçe maçında 13 futbolcu ve Rıza Çalımbay'ın İBB - Trabzonspor maçında 2 futbolcunun Ve son olarak TFF Kurul Üyeleri'nin dinlenmesini talep ettik. Ve bu taleplerimiz reddedildi.

Aziz Yıldırım sadece bunları mı talep etti Hayır!
Trabzonspor hakkında, dinleme ve fiziki takip işlemlerinin neden çok kısa süreli yapıldığını ve bu kadar kısa süre içerisinde bile ortaya çıkan tape konuşmalarının neden ve niçin bize uygulanan yaptırımlardan muaf tutulduğunu sorduk.
Demir Profilin, devre arasında gelen balıkları, futbola siyaseti karıştırma çabalarını, TFF'den gelen 6 trilyonun nereye harcandığının açıklanmasını, Melih Gökçek ile Sadri Şener arasındaki pazarlıkları, Bolulu Hocaya verilen 300.000TL'yi hep sorduk. Bu hususların araştırılmasını ısrarla talep ettik. Bu tapelerde geçen kelimelerin tarla, inşaat, müvekkil gibi bizim bir yılımıza mal olan kelimelerden ne farkı olduğunu sorduk...
Ünal Karaman'ın maçtan önce hiçbir tanışıklığı olmayan Sezer Öztürk'ü arayarak transfer teklifinde bulunmasının, tarafımıza affedilen transfer şikesi isnadından ne farkı olduğunu sorduk.
Mehmet Yıldız'a teklif edilen teşvik iddialarının araştırılmasını; 1 milyon Doların ne anlama geldiğinin açıklanmasını talep ettik...
Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı ve yöneticileri 1 yıl cezaevinde kalmak durumunda bırakılırken, Dernekler Masası ve Vergi Denetmenlerince imzalanan 2 adet raporla Fenerbahçe'nin tüm hesaplarının temiz olduğu saptanmışken, kasalarındaki 1 milyon dolar açığın hala açıklanamadığı devlet kurumlarınca sabit olan kulüp ve yöneticilerinin neden apar topar ilk celsede beraat ettiğini sorduk.
Bu davalara müdahale talebimizin neden reddedildiğini anlamaya çalıştık. Hıncal Uluç'un hakemler ve şikeler kümede kaldı başlıklı yazısını açıkladık ki huzurunuzda bir kez daha bu yazıyı okumak istiyorum. Şikenin aslında nerede başladığını Hıncal Uluç'un yazısında gördük, şahit olduk...
Havuz sistemi, Kulübümüz yönetimi tarafından gözden geçirilecektir.

BİZ ŞİKE YAPMADIK BUNU AÇIK AÇIK SÖYLÜYORUM...
Bizlerin neden Silahlı Suç Örgütü iddiasıyla soruşturulup, şikeden tutuklanıp, haksız ve ekonomik çıkar amaçlı suç örgütünden yargılandığımızı sorduk. Devletin bu resmi kurumlarını kim ya da kimlerin bu hale düşürdüğünü öğrenmek istedik.
Hepsini ama hepsini sorduk. Ama tüm taleplerimiz reddedildi.
Aziz Yıldırım, savunma yapmak yerine saldırıyor denildi. Şimdi ise neden bunları açıklamadığımız soruluyor. Burada tekrar söylüyorum; Türk Futbolunun temizleyicisi rolüne soyunanlar önce ellerindeki kiri temizlemek zorundadırlar. Bilmeliler ki Aziz Yıldırım nefes aldığı sürece bu kirli eller Fenerbahçe'nin adı geçen hiçbir şeye ulaşamayacaktır.
Temizlenmesi gereken ilk yer TFF ve Kulüpler Birliği'dir. Türk Futbolunu Fenerbahçe üzerinden ve Fenerbahçe özelinde temizlemeye kalkanlar, bunun hesabını mutlaka verecekler, sonuçlarına mutlaka katlanacaklardır. Kendilerinin tertemiz, Fenerbahçe'nin ise kirlenmiş olduğunu söyleyenler, bundan sonra o temiz havuzlarının Fenerbahçe tarafından kirletilmesine göz yummamalıdırlar. Herkes bizler kadar açık ve bizler kadar kararlı olmadıkça bizim muhatabımız da olamayacaktır.
Buradan tüm Fenerbahçelilere ilan ederim ki, Fenerbahçe için şahsen tarafımdan desteklenen havuz sistemi yine bizler tarafından en kısa zamanda sorgulanacak ve gereği tarafımızdan kararlılıkla yerine getirilecektir. 1 yıldır bizleri kendilerinden saymayanlar, konu ekonomik kazanımlara, pasta paylaşımlarına gelince her nedense Fenerbahçe'yi ortak addetmekten kaçınmamaktadırlar. Bu oyun artık bitmelidir ve bitecektir.
Bu süreçteki duruşuyla bana güç veren Yönetim Kurulumuza, Divan Kurulumuza, Kongre üyelerimie, cefakar ve fedakar taraftarlarımıza, kulüp ve şirketimizde çalışan tüm emekçi personelimize, idari ve teknik kadromuza, Fenerbahçe tarihini yazan sporculara ve tüm Fenerbahçelilere şahsım ve arkadaşlarım adına teşekkür ederim.
 


 

ST Süper Lig Puan Durumu
  Takımlar O G B M A Y Av P
1 Galatasaray 34 24 5 5 60 35 25 77
2 Fenerbahçe 34 22 8 4 60 29 31 74
3 Beşiktaş 34 21 6 7 55 32 23 69
4 İstanbul Başakşehir 34 15 14 5 49 30 19 59
5 Trabzonspor 34 15 12 7 58 48 10 57
6 Bursaspor 34 16 9 9 69 44 25 57
7 Mersin İdmanyurdu 34 13 8 13 54 48 6 47
8 Konyaspor 34 12 10 12 30 39 -9 46
9 Gençlerbirliği 34 10 10 14 46 44 2 40
10 Gaziantepspor 34 11 7 16 31 48 -17 40
11 Eskişehirspor 34 9 12 13 45 52 -7 39
12 Akhisar Bld.Spor 34 9 11 14 41 51 -10 38
13 Kasımpaşa 34 9 10 15 56 73 -17 37
14 Çaykur Rizespor 34 9 9 16 41 55 -14 36
15 Medcana Sivasspor 34 9 9 16 43 50 -7 36
16 Kardemir Karabükspor 34 7 7 20 44 64 -20 28
17 Kayseri Erciyesspor 34 5 12 17 43 62 -19 27
18 Balıkesirspor 34 6 9 19 48 69 -21 27

ST Süper Lig'de Bu Hafta
Kayseri Erciyesspor 4 : 3 Kardemir Karabükspor
Balıkesirspor 1 : 1 Gaziantepspor
Eskişehirspor 1 : 3 Akhisar Bld.Spor
Beşiktaş 2 : 1 Gençlerbirliği
Çaykur Rizespor 1 : 1 Galatasaray
Fenerbahçe 2 : 0 Kasımpaşa
Mersin İdmanyurdu 2 : 2 İstanbul Başakşehir
Bursaspor 0 : 0 Torku Konyaspor
Medcana Sivasspor 1 : 1 Trabzonspor
En çok OkunanlarTürkiye Haritası