01:03:03  04 Temmuz 2015 Cumartesi
Erdoğan’dan Fethullah Gülen cevabı

’Böyle bir planım yok ama gökten ne yağar ki yer kabul etmez’

14 Mayis 2013 Salı, 17:17:40

En ilginç hediyeler Tabikide.com'da

Erdoğan: Gökten ne yağar ki yer kabul etmez    

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kritik ABD ziyareti öncesi önemli açıklamalarda bulundu. ABD programını basın toplantısında açıklayan Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, PKK'nın geri çekilmesiyle ilgili anayasa suçu işlemiş kişiler hakkında suç duyurusunda bulunmasına yanıt verdi. Reyhanlı'daki olaylarla ilgili de açıklamalarda bulunan Erdoğan, 'İstihbarat zaafiyeti olduğu kanaatinde değilim' dedi.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

ABD ziyaretimizde stratejik ortaklık değerlendirme fırsatı olacak...

-Perşembe günü yoğun bir programımız var. Sabahtan itibaren başkan Obama ile ardından ikili basın toplanatısı düzenleyeceğiz. Daha sonra John Kerry ile kapsamlı bir yemekli görüşmemiz olacak. Bu görüşmede iş adamalarımız da yer alacak.

-Akşam saatlerinde ise gündemimizde yer alan birçok sorunumuzu masaya yatırma şansımız olacak. Büyüj ihtimalle Reyhanlı'da meydana gelen olaylar da görüşülecek.

-İstihbarat zaafiyeti olduğu kanaatinde değilim.

-Emniyet ile istihbarat arasında kopukluk olabilir. Zaaf varsa gereğini tereddütsüz yerine getiririz. Başbakanlık Teftiş Kurulu'na da bu konuda yazılı talimat verdim.

MHP'NİN ADIMLARI BENİ İLGİLENDİRMİYOR

-MHP'nin attığı adıma gelince; bunun yasal olup olmadığı, netice alıp almayacakları beni ilgilendirmiyor.

-Hukuk devleti içerisinde adımlar attık, hukuk devleti dışında bir adım atmış değiliz.

SURİYE'DE İLLEGAL BİR YÖNETİM VAR

-Şam'da illegal bir yönetim var. Halkın kabullendği bir yönetim yok. Halkıyla savaş halinde olan bir rejim var şu an orda. 100 bine yakın insan öldürülmüştür. Şu an da 1 milyonun üzerinde Suriye dışında yaşayan Suriyeli var. Bizimle orada müşterek çalışmak isteyen mi var? Kaldi ki şu an da orada böyle bir rejim hükümet göremiyoruz ki.

-ABD ziyaretinde ana konu Suriye. Daha kestirme yoldan netice almak için ne gerekiyorsa görüşeceğiz. ABD ziyaretinden sonra yol haritası çizeceğiz. Suriye ile ilgili en büyük sıkıntıları biz çekiyoruz.

-Biz daha tavrımızı takınmadık. Biz şu an insani tavırlarımızı sürdürüyoruz. Şu an bu adam kendi halkını sevmiş olsaydı çekerdi giderdi. Ama bunu yapmadı.

FETHULLAH GÜLEN ZİYARETİ

Başbakan Erdoğan, Fethullah Gülen ziyareti ile ilgili sorulan soruya ise, "Böyle bir planım yok ama gökten ne yağar ki yer kabul etmez" dedi.Türkiye Haritası