20:02:25  04 Temmuz 2015 Cumartesi
BTK’yı kime şikayet edeceğiz?

BTK tarafından hazırlanan ’İnternetin Güvenli Kullanımına İlişkin Usul ve Esaslar’ına, internet kullanıcıları tepkilerini göstermek için BTK’nın resmi sitesine girdiklerinde şaşırıp kalıyorlar.

04 Mayis 2011 Çarşamba, 23:04:10

En ilginç hediyeler Tabikide.com'da

BTK’yı kime şikayet edeceğiz?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu'nca (BTK) hazırlanan "İnternetin Güvenli Kullanımına İlişkin Usul ve Esaslar" 22 Ağustos 2011 tarihinde yürürlüğe girecek.

Bu uygulamayla kullanıcılar BTK'nın belirlediği 4 internet filtresinden birini seçmek zorunda bırakılacak. Filtreyi aşmak suç sayılacak. Filtre kıstasları ise tamamen BTK tarafından belirlenecek. Bu uygulama dünyada Çin, Küba, İran gibi internetin "tutuklu" olduğu ülkelerde kullanılıyor.

BTK'nın bu uygulaması üzerine resmi sitesine şikayet maili için girenler şaşkınlığa uğruyor.

Sitenin İletişim kısmında yazışma adresi, ulaşım ve telefon gibi kuruma ait bilgiler bulunurken şikayet için bir mail adresi yok.

BTK Kurul üyelerinin kişisel mail adresleri mevcut iken şikayet ya da dilekler için bir mail adresinin olmaması dikkat çekici.

Sitede diğer servis sağlayıcıları için şikayet kısmı bulunmaktadır.

Kurul üyeleri 'kişiler direkt bizimle muhatap olsunlar' diye mi böyle bir uygulama yapıyor yoksa şikayette bulunan kişileri önemsemiyorlar mı kararı size bırakıyoruz.

 

İletişim kısmında sadece telefon,faks, yazışma adresi ve ulaşım için harita bulunmaktadır.

 

Sitede sadece BTK Kurul üyelerinin kişisel mail adresleri var.Türkiye Haritası