08:21:07  02 Temmuz 2015 Perşembe
CHP’li Özgür Özel’den tepki çeken ’AKP andı’

Andımızın kaldırılmasına tepki gösteren CHP milletvekili Özgür Özel’in twitter hesabından paylaştığı ’AKP Andı’ sosyal medyayı salladı.

01 Ekim 2013 Salı, 11:36:27

En ilginç hediyeler Tabikide.com'da

CHP’li Özgür Özel’den tepki çeken ’AKP andı’
Özgür Özel'in "AKP andı" diyerek paylaştığı sözlere sosyal medyada büyük tepki yağdı ve "#CHPVekiliÖzgürÖzelÖZÜRDİLE" hastagi ile açılan başlık twitter'da TT listesine girdi.
 
CHP’li vekil Özgür Özel demokratikleşme paketinde okullarda ‘Andımız’ın kaldırılmasına çok kızarak skandal bir açıklamaya imza attı. “AKP andı” olarak yayınladığı mesajında yer alan “sübyanları sevmek” ifadeleri tepki çekti.
 
CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel skandal bir açıklamaya imza attı. Başbakan Erdoğan’ın dün açıkladığı demokratikleşme paketini eleştiren Özgür Özel AK Parti’nin okullarda “Andımız”  uygulamasını kaldırması üzerine “AKP andı” adında skandal bir mesaj yayınlandı.
 
Andımızın kaldırılmasına tepki için "Müminim, sünniyim, inançlıyım, ilkem, sübyanları sevmek, hocalara hürmet, Başbakan’a ömrümce biat etmektir” ifadelerini kullanan Özel'den özür dilenmesi istendi. 
 
Özellikle "sübyanları sevmek" ifadesinden dolayı özür dilemeye davet edilen Özel gelen tepkiler üzerine o tweetini sildi. Bu ifadeyi Müslümanlara hakaret olarak algılayan sosyal medyadaki bir çok kullanıcı CHP’li vekili eleştiri bombardımanına tuttu. Eleştiriler üzerine geri adım adam CHP’li vekil Özgür Özel skandal tweetini yayından kaldırarak açıklama mesajları yayınladı. Açıklamasında özür dilemeyen Özel skandal mesajını savunmayı seçti.
 
ÖZÜR DİLEMEDİ NE KAST ETTİĞİNİ ANLATTI
 
Özgür Özel açıklamasında, “Bütün Manisa beni de, inancımıda, inanana saygımı da bilir. Mesele AKP'nin kendi statükosunu ve tahakkümünü dayatması meselesi... Önceki tweet tüm müminler sünniler böyledir manasında değil  AKP kendi inancını, andını dayatıyor manasında bir eleştiridir. Attığım tweet bir AKP eleştirişidir. AKP'nin yeni andı şeklinde. Hakaret kastı asla yoktur, çarptırma çabaları kasıtlıdır. Beni tanırsınız asla öyle bir kastım yok. Olmadı, olmaz da. Küçüklerimi sevmek cümlesinin karşılığı olarak yazdım. Çok yanlış bir noktaya çekenler var, özür dilemek o imayı yapmış olmayı kabul etmek olur. Öyle bir kastım yok asla.” ifadelerini kullandı.
 
İŞTE TEPKİ ÇEKEN TWEET
 
 
Etiketler


Türkiye Haritası