18:00:31  05 Temmuz 2015 Pazar




Cihan ,Emrah cinayetinde 8 gözaltı

22 yaşındaki Cihan Biçen ve ağabeyi 25 yaşındaki Emrah Biçen cinayetiyle ilgili 8 kişi gözaltına alındı.

07 Nisan 2012 Cumartesi, 14:10:35

En ilginç hediyeler Tabikide.com'da

Cihan ,Emrah cinayetinde 8 gözaltı

BALIKESİR'in Susurluk İlçesi'nde, gelen bir telefondan sonra evden ayrılan ve 49 gün sonra birer gün arayla, domuz kurşunu ve tabancayla vurulmuş durumda cesetleri bulunan Cihan Biçen (22) ve ağabeyi Emrah Biçen (25) cinayetlerinde süpriz gözaltı oldu. Biçen kardeşlerin yanına gidecekleri önü sürülen ve katıldığı televizyon programlarında arkadaşlarını çok merak ettiğini söyleyip, kullandıkları otomobil göletten çıkarken yardım eden S.Ç. (35) ile kardeşi M.Ç.'nin de (30) aralarında bulunduğu 8 kişi gözaltına alındı.

Susurluk'ta ayrı yaşayan Emine Erdem ve Muhsin Biçen çiftinin 5 çocuğundan ikisi olan Emrah ve Cihan Biçen kardeşler, geçen 15 Şubat günü esrarengiz şekilde ortadan kayboldular. Askerden üç ay önce geldikten sonra bir benzin istasyonuna çalışan Cihan Biçen, kendisine kız istendiği günü akşamı ağabeyi ile gece kendilerine gelen bir telefondan sonra aceleyle evden ayrıldılar. Bir gün sonra nişan yüzüğü takılacak olan Cihan Biçen ve ağabeyi, yapılması için arkadaşlarının tamirhanesine bıraktıkları otomobillerini aldıktan sonra kayboldular.

TELEVİZYON PROGRAMINA KATILDI

Hurdacılık yapan arkadaşları S.Ç. ile buluşacakları tahmin edilen Biçen kardeşlerden o günden sonra hiç bir haber alınamadı. İfadesine başvurulan S.Ç. ise kesinlikle yanına gelmediklerini söyledi. S.Ç. daha sonra telefon ile katıldığı televizyon programlarında arkadaşlarının hayatından endişe ettiğini bir an önce bulunmalarını istedi.

GÖLETTEN ÇIKARTILAN ARACIN YANINDAN AYRILMADI

Biçen kardeşlerin kullandığı otomobil, geçen ay ilçeye bağlı Söve Köyü'nde atıldığı gölette bulundu. İçersinden Biçen kardeşlerden birinin kanlı kıyafetleri, diğerinin ise kimliği bulunan aracın çıkartılması sırasında S.Ç. ve kardeşi M.Ç.'de hazır bulunup görevlilere zaman zaman yardımcı oldular.

Hayatlarından ümit kesilen Cihan Biçen'in cesedi 48 gün sonra, geçen çarşamba akşamı Susurluk'a bağlı Ümiteli Köyü'ndeki dere yatağında, ağabeyi Emrah Biçen'in ceseti ise bir gün sonra bu köye 4 kilometre mesafede bulunan Bursa'nın Mustafakemalpaşa İlçesi Adaköyü Yakınları'nda çoban tarafından bulundu. Domuz kurşunu ve tabanca ile öldürülen Biçen kardeşlerin cenazeleri Perşembe ve cuma günleri toprağa verildi.

SORUŞTURMA KAPSAMINDA 8 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Cesetlerin bulunmasından sonnra soruşturmayı genişleten Susurluk Polisi, bu sabah operasyon düzenledi. Eş zamanlı yapılan aramalarda, Biçen kardeşlerin o akşam buluşacakları ileri sürülen S.Ç., kardeşi M.Ç., mazot işiyle uğraşan bir diğer arkadaşları O.H., ile O.H.'nin dayısı, E.K., dayısının eşi R.K. kızları S.K., kardeşi Ö.K. ve Ü.A.'yı gözaltına aldı. Sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar sorgulanmak üzere ilçe emniyet müdürlüğüne götürüldüler.

Soruşturmanın çok yönlü olarak sürdürüldüğünü açıklayan yetkililer, gözaltın sayısının artabileceğini söylediler.


Cihan gözyaşlarıyla toprağa verildi
Cihan gözyaşlarıyla toprağa verildi    

 





Etiketler










Türkiye Haritası