18:39:43  01 Temmuz 2015 Çarşamba
Egemen Bağış, paylaştığı ayetlerle dalga geçmiş!

Egemen Bağış ve Metehan Demir arasında geçtiği iddia edilen konuşmada, Bağış Twitter’dan paylaştığıayetler konusunda makara yapıyor: Her cuma bir ayet sallıyorum. Google’a yaz çıkanı salla gitsin.

18 Mart 2014 Salı, 23:46:07

En ilginç hediyeler Tabikide.com'daEgemen Bağış, paylaştığı ayetlerle dalga geçmiş!

Başçalan bugün Egemen Bağış'a çalıştı. Gün içinde Egemen Bağış'a ait olduğu iddia edilen iki ses kaydının ardından bu akşam da yeni bir ses kaydı paylaşıldı.

Metehan Demir o sözler için özür diledi

Egemen Bağış’tan ses kayıtlarına cevap

Egemen Bağış'tan Fazıl Say'a 'inançlara saygılı ol' uyarısı

’Biz Fatiha’yı Google’dan öğrenmedik’

Başçalan kullanıcı adıyla Youtube'a yüklenen ses kaydında AB eski Bakanı Egemen Bağış ile gazeteci Metehan Demir arasında geçtiği iddia edilen konuşmalarda Kur’an ile dalga geçilmesi dinleyenleri şoke etti.
 
Metehan Demir’in Egemen Bağış’ın twitter hesabında paylaştığı bir ayeti görmesi üzerine Bağış’ı telefonla arıyor. Kur’an ayetiyle dalga geçercesine ‘Güne nurla başladım, duayla başladım’ diyerek ve Bakara Suresi 152. ayeti dalga geçer gibi okuyarak konuşmasına devam eden Demir’e Egemen Bağış’ın eşi Beyhan Bağış, cevap yetiştiriyor
 
METEHAN’A AYRAN YOLLAYAYIM
‘Kim bu sabahın köründe arıyor, imana mı gelmiş dua ediyor. Metehan’a ayran yollayayım’ diyerek gülüşmelere neden olan Beyhan Bağış, ‘Milli içki ayran’ tartışmasına da gönderme yapıyor.
 
HER CUMA BİR AYET SALLIYORUM
‘Ve la entüm ma ağbüd’ diyerek dalga geçen Metehan Demir’e Bağış, ‘oğlum ben her gün her Cuma bir tane ayet sallıyorum’ diyor ve ekliyor:
‘Google’a gir, Kuran’da atıyorum kardeşlik, Kuran’da nankörlük Kuran’da bilmem ne diye search yap hepsi çıkıyor. Oradan beğen bir tane salla gitsin”
Surelerle dalga geçmek için anlamsız sesler çıkartan Demir’e Bağış, ‘O Almanca’ya döndü Metehan’ diyerek uyarıyor.
 
‘ALLAH’IM EGEMEN BAĞIŞ’TAN BİR AYET İNSE DE’
‘Sabah saat 5′te çaktım bir tane’ diyen Bağış’a ise Metehan Demir, ‘Sabah uyanıp Allah’ım Egemen Bağış’tan bir ayet inse de ben de onu RT etsem deyip bekleyen 13 kişi de RT etmiş’ diyor
 
METEHAN DEMİR’E: ÇARPILACAKSIN
Bir köşe yazarının yazısı üzerine konuşan Metehan Demir, Bağış’ın eşi Beyhan Bağış ile ilgili ‘Beyhan, duadan daha fazla şeyler yapacağımızı bilir’ diyor ve ekliyor: Bakara 156
Bunun üzerine Bağış, ‘Çarpılacaksın’ diyor.
Bunun üzerine Metehan Demir daha ileri gidiyor. ‘Her kim ki Egemen Bağış’ı sevmez, Allah en kısa zamanda onun belasını verir, Bakara 159′ diyerek ekliyor.
 
‘BU BAKARA İYİ MAKARA’
Aydın Doğan’la bir toplantılarından bahseden ikiliden Metehan Demir, ‘Her kim ki Aydın Bey’in o zor gününde onun yanında olur, o Allah’tan her istediğini alır, Bakara 165′ diyerek gülmeye başlıyor.
‘Bu bakara iyi ya’ diyen Demir’e Bağış’tan kahkalar eşliğinde cevap geliyor: ‘Makara iyi’

Egemen Bağış'ın Twitter'da paylaştığı ayetlerden bir örnek

Konuşmada Egemen Bağış, Başbakan Erdoğan'ın meydanlarda yuhalattığı Aydın Doğan'ın evine yemeğe davetli olduğunu söylüyor. 

KAYITLAR İÇİN NE DEDİ?

Egemen Bağış, gün içinde yayınlanan ses kayıtları konusunda sessiz kalmayı tercih ederken son ses kaydının ardından Twitter'dan "Bu iftiracı çetenin her yeni saldırısı bir öncekinden daha haince, her senaryosu bir öncekinden çok daha çirkin, çok daha sinsi..." mesajını paylaştı.Türkiye Haritası