02:43:19  04 Temmuz 2015 Cumartesi
Elazığ cinayetinin zanlısı tutuklandı

Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde, kendisiyle evlenmek istemeyen akrabası 15 yaşındaki lise öğrencisi kızı ve babasını öldüren zanlı tutuklandı.

08 Mayis 2011 Pazar, 15:17:05

En ilginç hediyeler Tabikide.com'da

Elazığ  cinayetinin  zanlısı tutuklandı

Dün sabah saatlerinde Çaybaşı Mahallesi'nde Cemal Karakaya (50) ve kızı Nebahat Karakaya'yı (15), evlerinin bahçesinde av tüfeğiyle vurarak öldüren Burhan D. (30), kendi köyü olan Bağgülü köyünde gözaltına alındı.

Olayın ardından yaklaşık 30 kilometre yürüyerek Bağgülü köyüne geldiği belirtilen zanlının, daha sonra köye ait Mircan Yaylası'na çıktığı öğrenildi.

Olaydan sonra polisin zanlının ailesiyle temasa geçtiği, köye ulaşıldığı, köylülerin yardımıyla telefonla görüşülen zanlının, aile ve polisin ikna çalışması sonucunda teslim olmayı kabul ettiği kaydedildi.

Daha sonra, jandarma ve polis ekiplerinin yaylaya giderek zanlıyı suç aleti silahla birlikte teslim aldığı ifade edildi.

Emniyetteki sorgusunun ardından Kovancılar Adliyesi'ne sevk edilen zanlının, ifadesinde, olaydan bir gün önce, okul servisi aracından Nebahat Karakaya'yı evlenmek için kaçırmak istediğini, başarılı olamayınca sabah evden çıkınca kaçırmak amacıyla geceyi, kızın evinin yakınlarında geçirdiğini söylediği öğrenildi.

Zanlının ifadesinde, baba kızın evden birlikte çıkarken, baba Cemal Karakaya'nın kendisini görmesi üzerine panikleyip ateş açtığını iddia ettiği belirtildi.

Emniyet'teki işlemlerinin ardından Kovancılar Adliyesi'ne sevk edilen zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Elazığ E Tipi Cezaevi'ne gönderildi.

Baba ve kızı toprağa verildi

Bu arada, baba ve kızının cenazelerinin, Kovancılar ilçesine bağlı Yenidam köyünde toprağa verildiği öğrenildi.

Elazığ'da yaşayan Burhan D., kendisiyle evlenmek istemeyen akrabası Nebahat Karakaya ve babası Cemal Karakaya'ya, evlerinin bahçesinde av tüfeğiyle ateş açmış, lise öğrencisi Nebahat olay yerinde, babası ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılırken ambulansta hayatını kaybetmişti.

Burhan D.'nin Nebahat Karakaya ile evlenmek istediği, ancak aile ve kızın buna karşı çıktığı, bu nedenle de aralarında tartışma yaşandığı belirtilmişti.
 

Etiketler


Türkiye Haritası