07:41:04  08 Temmuz 2015 Çarşamba
Fevzi Tuncay serbest bırakıldı

Eşinin nafakasını ödeyemediği için ünlü kaleci, Nouma’nın çağrısı ile harekete geçen isimler sayesinde 1 gün sonra serbest kaldı.

15 Kasım 2013 Cuma, 17:27:12

En ilginç hediyeler Tabikide.com'da

Fevzi Tuncay serbest bırakıldı    
Boşandığı eşine olan 150 bin TL nafaka borcunu ödemediği için dün tutuklanarak cezaevine konulan Beşiktaş’ın eski kalecisi Fevzi Tuncay, eski takım arkadaşlarının parayı ödemesi üzerine tahliye oldu. Fevzi Tuncay, basın mensuplarına görünmeden cezaevinden ayrıldı.
 
Beşiktaş'ın eski kalecisi Fevzi Tuncay'ın eski eşine ödeyemediği nafaka yüzenden hapis cezası almasının ardından Pascal Nouma dün gece Twitter üzerinden bir çağrıda bulunmuştu. Futbol dünyası bu çağrıya kayıtsız kalmadı ve Rıdvan Dilmen, Tayfur Havutçu gibi efsane isimlerin devreye girmesiyle Fevzi Tuncay'ın hapis cezasının kalkması için gerekli olan 51 bin TL'lik ilk taksit yatırıldı. Şimdi de son olarak olaya A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim el attı. Terim, Fevzi Tuncay'a Milli Takım'da İzmir Bölge Antrenörlüğü görevi verecek. 

Beşiktaş'ın formasını 1995-2001 yılları arasında giyen kaleci Fevzi Tuncay, ikinci eşi olan Eylem Çukuryurt’la 2,5 yıl evli kaldıktan sonra boşandı. Boşanmak için aralarında protokol yapan çift, çocuklarının annede kalmasında anlaştı. Beşiktaş'ın uzun yıllar formasını giyen Fevzi, eşine nafaka ve boşanma tazminatı olarak 150 bin lira ödemeyi kabul etti. Hakim, çifti protokole uygun olarak boşadı. Paranın bir kısmını ödeyen Fevzi Tuncay, futbolculuk kariyerindeki hızlı düşüş nedeniyle ekonomik sıkıntıya düştü. İşsiz kalan Fevzi, ödemesi gereken nafakayı ödeyemedi. Boşandığı eşi Eylem Çukuryurt, paranın ödenmemesi nedeniyle Fethiye İcra Mahkemesi'ne başvurdu. Yapılan yargılama sonunda mahkeme, Fevzi Tuncay hakkında 3 ay 'tazyik hapsi'ne hükmetti.
 
Hakkında kesinleşen hapis cezasını öğrenen Tuncay dün, İzmir Adliyesi'ne gelerek teslim olmuş, tutuklanarak Buca Cezaevi’ne götürülmüştü. Fevzi Tuncay’ın maddi durumu iyi olmadığı için tutuklandığını öğrenen eski futbolcu arkadaşları seferber oldu. Pascal Nouma'nın çağrısıyla başlatılan kampanyaya aralarında Rıdvan Dilmen, Samet Aybaba, Tayfur Havutçu, Mustafa Denizli, Ertuğrul Sağlam, Rüştü Reçber gibi isimler katkı yaparak gerekli olan 51 bin 270 TL toplandı.
 
Paranın icra dairesi yatırılmasının ardından savcılık tahliye işlemlerini başlattı. Tahliye kararının Buca Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na ulaşmasının ardından Fevzi Tuncay, akşam saat 17.00 sıralarında serbest kaldı. Fevzi Tuncay, sivil plakalı renkli camlı bir otomobilin içinde basın mensuplarına görünmeden cezaevinden ayrıldı.
 
Fevzi Tuncay için kim ne kadar ödedi?
 
ESKİ eşine ödeyemediği tazminat ve nafaka taksitleri nedeniyle hapis cezası alan Beşiktaş’ın eski kalecisi Fevzi Tuncay’ın serbest bırakılması için eski takım arkadaşı Pascal Nouma’nın çağrısıyla toplanan 51 bin 270 TL, Fethiye’de icra dairesine yatırıldı.
 
Fevzi Tuncay’ın boşandığı eşi Eylem Çukuryurt’a 50 taksitte ödemek için anlaştığı 150 bin lira nafaka ve tazminatın şu ana kadar ödemediği 17 taksidinin toplamı olan 51 bin 270 lirası Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde icra dairesine yatırıldı. Paranın yatırılmasının ardından İzmir- Buca Cezaevi’nde buluan Fevzi Tuncay’ın serbest bırakılması için Fethiye 2’nci İcra Dairesi işlem başlattı.
 
Eylem Çukuryurt’un avukatı Mustafa Amaç, Fevzi Tuncay’ın şu ana kadar ödemediği borcun yatırıldığını söyledi.
 
Eylem Çukuryurt’un geçen yıl mart ayında kendisine başvurduğunu söyleyen Mustafa Amaç, şunları söyledi: "2009 yılında Fevzi Tuncay, müvekkilim Eylem Çukuryurt’tan İstanbul’da boşanmış. Daha sonra Eylem hanım Fethiye’ye taşındığı için dosyalarını buraya nakletti. Boşanma davası sonucunda Fevzi Tuncay’ın 200 bin TL tazminat ödemesine ve çocuk ve Eylem hanım için ayrı ayrı 1500 TL, aylık toplam 3 bin TL nafaka ödemesi kararlaştırılmış. Ancak Fevzi bey nafakalarını düzenli ödeyemediği için yüklü miktarda birikim olmuş. Ödenmesi gereken tutar 400 bin TL civarı bir rakama ulaşmış. Eylem hanımla anlaşma yoluna gittiklerinde 150 bin TL ödenmesi halinde tazminat ve nafaka taleplerinden vazgeçilmesi gündeme geldi. Bu paranın 50 taksitle ödenmesi konusunda Fethiye İcra Müdürlüğü’ne taahhütde bulunuldu. Ancak Fevzi bey bu taahhüdü yerine getiremediği için ’taahhüdü ihlal’ suçundan 3 ay hapisle cezalandırıldı. Ancak bu paranın geciken taksidi olan 51 bin 270 TL ödendiği için serbest kalma işlemleri başladı."
 
HESABA PARA YATIRANLAR
Fevzi Tuncay’ın serbest bırakılması için Fethiye 2’nci İcra Müdürlüğünü’nün banka hesabına pek çok ünlü isim para yatırdı. Para yatıranlar arasında şu isimler yer aldı:
 
Tayfur Havutçu 3 bin TL
Rıdvan Dilmen 5 bin 270 TL
Mustafa Denizli 5 bin TL
Emre Belözoğlu 5 bin TL
Tümer Metin 5 bin TL
Metin Tekin 3 bin TL
Rıza Çalımbay 5 bin TL
Ertuğrul Sağlam 5 bin TL
Rüştü Reçber 5 bin TL 
Samet Aybaba 3 bin TL
isimsiz 5 bin TL
Profesyonel Futbol Derneği 2 bin TL.
 


Türkiye Haritası