13:01:06  30 Haziran 2015 Salı
Firmalara yeni ihracat stratejileri

Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi hakkındaki tebliğ kapsamında ‘Uluslararası Pazarlarda Gıda Güvenliği Farkındalık Projesi’ni (URGE) hayata geçiren Uludağ Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği’nde ihtiyaç analizi nihai rapor değerlendirme toplantısı yapıldı.

06 Eylül 2013 Cuma, 13:39:38

En ilginç hediyeler Tabikide.com'da

Firmalara yeni ihracat stratejileri

Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi hakkındaki tebliğ kapsamında ‘Uluslararası Pazarlarda Gıda Güvenliği Farkındalık Projesi’ni (URGE) hayata geçiren Uludağ Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği’nde ihtiyaç analizi nihai rapor değerlendirme toplantısı yapıldı. UYMSİB Başkanı Dr. Salih Çalı, "URGE projemiz; ortak sorun, ortak fırsat ve ortak vizyon anlayışını geliştirerek, firmalarımızın yeni ihracat stratejileri geliştirmesine katkı sağlayacaktır." dedi.

Uludağ İhracatçı Birlikleri binasında (UİB) gerçekleştirilen toplantıya, URGE projesinde yer alan firmalardan temsilciler katıldı. Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Uzman Yardımcısı Erkan Salur’un da iştirak ettiği toplantının açılışında konuşan UYMSİB Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Salih Çalı, küreselleşmenin işletmelerdeki rekabet stratejilerini ön plana çıkaran günümüz dünyasının en önemli gerçeği olduğunu söyledi.

Ülkeler arasındaki ticaret şartlarının her geçen gün kolaylaşması ve piyasadaki firmaların çoğalmasıyla birlikte rekabetin artık çok daha çetin hissedildiğini belirten Salih Çalı, "Firmalarımızın, gelişmelere ayak uydurması için yeni rekabet stratejileri geliştirmeleri zorunlu hale gelmiştir. Bu kapsamda hazırladığımız URGE projemizin; ortak sorun, ortak fırsat ve ortak vizyon anlayışını geliştirerek, firmalarımızın yeni ihracat stratejileri geliştirmesine katkı sağlayacağına inanıyorum." diye konuştu.
 
Türkiye Haritası