08:11:26  06 Temmuz 2015 Pazartesi
Kablo hırsızı akıma kapıldı

Adana’da elektrik kablosu çalmak için trafoya giren bir kişi, akıma kapılınca bağırarak çevreden yardım istedi.

08 Aralık 2010 Çarşamba, 22:30:11

En ilginç hediyeler Tabikide.com'da

Kablo hırsızı akıma kapıldı

Olay, merkez Çukurova ilçesi Gürselpaşa Mahallesi'nde meydana geldi.

İddiaya göre 35 yaşlarındaki Tolunay A., mobiletiyle Gürselpaşa Mahallesi'ndeki trafoya gelerek kablo çalmak istedi. Levye marifetiyle trafonun içine giren şahıs, trafodan kablo keserken elektrik akımına kapılarak yere düştü. Yardım çığlıkları atmaya başlayan şahsın sesini yoldan geçenler duyarak, polise ve sağlık ekiplerine haber verdi.

"NE OLUR BANA YARDIM EDİN"

Kısa sürede olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri, trafoda akım olduğu için yaralı şahsa müdahale edemedi. Polis bu arada TEDAŞ'a haber vererek, olay yerine gelmesini istedi. TEDAŞ görevlileri beklenirken polis ve sağlık ekiplerinden bağırarak yardım isteyen Tolunay A., "Ne olur bana yardım edin. TEDAŞ bir an önce gelsin. Beni çıkartın buradan, ölüyorum. Bana su verin" dedi.

"BURASI EV, BEN BURADA YATIYORUM"

Yardım isterken içeriye hırsızlık için girmediğini, yatmak için girdiğini öne süren yaralı şahıs, "Burası ev, ben burada yatıyorum" dedi.

Zanlının yaklaşık 10 dakika süren yardım çığlıkları, TEDAŞ'ın olay yerine gelmesiyle son buldu. TEDAŞ görevlileri trafonun akımını kesip kapısını açtıktan sonra sağlık görevlileri ve polis şahsı dışarı çıkardı. Şahıs bu esnada "Ne olur yardım edin. Beni hemen hastaneye götürün" diye yalvarmaya devam etti.

Ambulansla Adana Numune ve Araştırma Hastanesi'ne götürülen Tolunay A.'nın hayati tehlikesinin olduğu bildirildi.
 

Etiketler


Türkiye Haritası