05:32:40  08 Temmuz 2015 Çarşamba
Kick Boks Dünya Şampiyonası başladı

Kick Boks Dünya Şampiyonası, İrlanda’nın başkenti Dublin’de, yaklaşık 50 ülkeden 800’ün üstünde sporcunun katılımıyla başladı.

23 Kasım 2011 Çarşamba, 19:35:39

En ilginç hediyeler Tabikide.com'da

Kick Boks Dünya Şampiyonası başladı

Kick Boks Dünya Şampiyonası, İrlanda'nın başkenti Dublin'de, yaklaşık 50 ülkeden 800'ün üstünde sporcunun katılımıyla ve bugün yapılan açılış töreniyle başladı.

City West Otel ve Konferans Merkezi'nde, Dünya Kick Boks Organizasyonları Birliği (WAKO) tarafından düzenlenen organizasyonda Türk Milli Takımı, ''full contact'' ve ''semi contact'' kategorilerinde mücadele edecek.

Açılış töreninin ardından yapılan eleme müsabakalarında Türk Milli Takımı'ndan Ekrem Kızılkuş, İspanyol rakibini yenerek tur atladı.

AA muhabirine açıklama yapan Kick Boks Federasyonu Başkanı ve WAKO Yönetim Kurulu Üyesi Salim Kıyıcı, umutlu olduklarını belirterek, ''Bir önceki şampiyonada 2 altın, 3 gümüş ve 8 bronz madalya kazanmıştık. Burada da elimizden geldiği kadar iyi maçlar çıkaracağız'' dedi.

WAKO'nun geçen ay yapılan kongresinde yönetim kurulu üyesi seçildiğini kaydeden Kıyıcı, ''WAKO'nun yönetim kurulu üyesi olarak buraya gelmek de ayrıca gurur verici'' ifadelerini kullandı.

Salim Kıyıcı, gelecek yıl Avrupa Şampiyonası'nın Ankara'da yapılacağını da dile getirerek, bugün Dublin'de yapılan yönetim kurulu toplantısında, şampiyona tarihinin 27 Ekim-3 Kasım 2012 olarak belirlendiğini söyledi.
Türkiye Haritası