23:29:35  30 Mayis 2015 Cumartesi
Kılıçdaroğlu Tarsus’ta konuştu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gezi ve temaslar için geldiği Mersin’den sonra Tarsus ilçesine giderek, esnaf ziyareti yapıp, çiftçilerin sorunlarını dinledi ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

31 Mayis 2012 Perşembe, 13:50:17

En ilginç hediyeler Tabikide.com'da

Kılıçdaroğlu Tarsus’ta konuştu    

CHP Mersin Milletvekilleri Vahap Seçer, Aytuğ Atıcı ve Ali Rıza Öztürk’ün yanı sıra İl Başkanı Yılmaz Şanlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Tarsus İlçe Başkanı Mehmet Özel, diğer belediye başkanları, yöneticilerin ve partililerin eşlik ettiği gezi sırasında Tarsuslular Kılıçdaroğlu’na yoğun ilgi gösterdiler.

Kılıçdaroğlu, Tarsus kent merkezinde indikten sonra, esnaf ziyareti yaparak eski buğday pazarında bulunan kahvehanede oturup, vatandaşlarla birlikte çay içti.

Tarsus Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncular Derneği Başkanı Ali İlk’in “Suriye politikası nedeniyle şu an hiçbir meyvemiz satılmıyor. Şu an toplama bile yaptıramıyoruz. Acil önlem alınması gerekiyor” söylemi üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçldaroğlu, “Hükümetin izlediği Suriye politikasına katılmıyoruz. Bu politika yanlış bir politikadır; Müslüman, Müslüman’a niye kurşun sıksın? Batılı istedi diye ben niye Suriye’ye gireyim?

Bizim isteğimiz şu: Suriye ile dost olacağız, İran’la dost olacağız, Irak’la, Azerbaycan’la dost olacağız. Eğer düşmanlık olursa; yarın Amerika, İngiltere, Fransa gittiğinde ne olacak? Biz gene komşu olacağız. Düşmanlık tohumlarını yok etmek çok zordur. Bu nedenle barış ve kardeşlik içerisinde yaşamak zorundayız. Suriye politikası sadece Tarsus’a veya Mersin’e zarar vermiyor. Gidin Hatay’a, Şanlıurfa’ya, Gaziantep’e herkes şikayetçi; oteller bomboş!” diye konuştu.

Türkiye’de sağlıklı bir demokrasinin oluşması için yönetimin değişmesi gerektiğini söyleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “AKP ülkeyi yönetemiyor; beceriksiz bir hükümet. Dış politikasını Batı’nın egemen güçlerine teslim etmiş, ekonomi politikasını sıcak paraya teslim etmiş, hem ekonomiyi, hem de dış politikayı kendi özgür iradenizle yönetemezseniz; ülkeyi yönetemezsiniz! Dünyanın her tarafında tarım desteklenir; bu nedenle bizim de ülkemizde tarımın desteklenmesi lazım. Bakın tarıma verilen destek 6 milyar TL. Sadece çiftçinin kullandığı mazottan alınan vergi 9 milyar TL. Bunun adı teşvik midir?” şeklinde konuştu.

“Ben siyasete başlarken her zaman doğruları söyleyeceğimin sözünü vermiştim” diyen Kılıçdaroğlu, “Ben sizlere inanıyorum, güveniyorum. Sizlerin sıkıntılarını dinlemek için gece gündüz çalışıyorum. Ama benim tek başıma her yere yetişme şansım yok; zaman yetmiyor buna. Ama sizde, en az benim kadar çalışmalısınız ve memnuniyetsizliğinizi dile getirmelisiniz” dedi.

Kürtaj konusuna da değinen Kılıçdaroğlu, “Sayın Başbakanın yeni uzmanlık alanı kadın-doğum uzmanlığı” ifadesini kullandı.

Konuşmasında yerel yönetimlere de değinen Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’li belediyelerin çok güzel işler yaptığını belirterek, “Belediyelerimiz çok güzel çalışıyor; Mersin Güneydoğunun incisi haline geldi. Eksik var mı; elbette var. Zamanla bunlar çözümlenecektir. Şöyle bir algı var: CHP’li belediyeler çalışmıyor, AKP’li belediyeler çalışıyor! AKP’nin iki tane Büyükşehir belediyesi var; İstanbul ve Ankara. Metroyu yapabildiler mi? Bizim Büyükşehir belediyemiz olan İzmir ise kendi imkanları ile yapıyor. İstanbul ve Ankara yıllarca yapamadıkları için Ulaştırma Bakanlığı’na devrettiler. Bu bile kimin iş yapıp yapmadığını gösteriyor. Bizim tek sorunumuz halka anlatmaktır. Halkla ilişkiler bu konuda zayıf. AKP pireyi yapıyor, deve diye satıyor! Biz deveyi yapıyoruz, fakat pireyi bile satamıyoruz. ” dedi.

Memur zamlarına da değinen Kılıçdaroğlu, “Başbakan ekonominin iyi olduğunu söylüyor. O zaman neden memura zam vermiyorsun. Memur çalışıyorsa hakkını almalı. Memura zam vermemek ne demek biliyor musunuz? Esnaf kazanmasın demektir!” dedi.

Etiketler


Türkiye Haritası