22:23:25  05 Temmuz 2015 Pazar
Kilisede düğün genç çiftin sonu oldu

Yeni evli çiftin öldürülmesine ilişkin tutuklanan Göney Ö.’nün, düğün töreninin kilisede yapılması konusunda çıkan tartışmanın ardından kız kardeşi ile Zekeriya Vural’ı öldürdüğünü söyledi.

13 Aralık 2010 Pazartesi, 16:05:20

En ilginç hediyeler Tabikide.com'daKatil ağabey tutuklandı    

Göney Ö’nün Asayiş Şube Müdürlüğünde verdiği ifadesinde, kız kardeşinin özel hayatından kendilerine çok bahsetmediğini, bu nedenle bir sevgilisi olup olmadığını bilmediğini, kardeşinin her gün 08.00 gibi evden çıkıp çalıştığı eczaneye gittiğini ve 19.30 gibi eve döndüğünü, geç kaldığını görmediğini, ancak 6 Aralık günü eve gelmediğini anlattığı öğrenildi.

Bunun üzerine kız kardeşini olabileceği yerde aradığını, ancak bulamadığını belirten Göney Ö’nün ifadesinde, durumu anlattığında ailesinden, kız kardeşinin Müslüman bir gence istendiğini ve verilmediğini öğrendiğini, bu nedenle kardeşinin de ablası Zaro’nun evinde kaldığını duyduğunu söylediği bildirildi.

Göney Ö’nün, kardeşiyle evlenmek isteyen gençle görüşmek istediğini ve olay günü bir lokantada buluştuklarını, Zekeriya Vural’a kardeşiyle evlenmek istiyorsa Hristiyan olması gerektiğini söylediği ifadesinde,

"Düğünün de kilise yapılması gerekiyor" dediği öğrenildi.Lokantanın kalabalıklaşması üzerine buradan ayrıldıklarını, kendisinin otomobilin arka koltuğuna, kardeşi ve Zekeriya Vural’ın da ön koltuklara oturduğunu, otomobili Çukurbostan’da yol kenarına çekip konuşmaya devam ettiklerini kaydeden Göney Ö’nün, buradaki konuşma sırasında Zekeriya Vural’ın "Kilise de düğün komik olur. Ben çevremi, akrabalarımı çağıramam" dediğini, bunun üzerine kendisinin de "Bu bizim onurumuz, şeref meselemiz" dediğini, bu yüzden aralarında tartışma çıktığını söylediği bildirildi.

Göney Ö’nün, Zekeriya Vural’ın "Yeter ya, sabahtan beri onur şereften bahsediyorsun" diyerek kendisine küfrettiğini iddia ederek, tedbir amaçlı olarak yanında getirdiği ruhsatsız silahla Zekeriya Vural’a bir el ateş ettiğini, bu sırada donup kalan kız kardeşine de bir el ateş ettiğini söylediği belirtildi.

AĞABEY TUTUKLANDI

Fatih’te yeni evli çiftin bir otomobilin içinde başlarından vurularak öldürülmesi olayına ilişkin gözaltına alınan gelin Soney Vural’ın ağabeyi Göney Ö, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Fatih Adliyesinde soruşturmaya yürüten Cumhuriyet Savcısı tarafından ifadesi alınan Göney Ö, tutuklanması istemiyle mahkeme sevk edildi.

Nöbetçi mahkemede hakim karşısına çıkan Göney Ö, tutuklanarak cezaevine götürüldü.

AYRI AYRI GÖMÜLDÜLER

Fatih’te bir otomobilin içinde başlarındanvurularak öldürülen yeni evli çiftten Zekeriya Vural, İstanbul’da toprağa verildi. Adli Tıp Kurumundan yakınları tarafından alınan Zekeriya Vural’ıncenazesi, Kocamustafapaşa’daki Sümbülefendi Camisi’ne getirildi. Vural’ın tabutunun üzerinde damatlık gömleğinin olduğu görüldü. Vural için öğle namazını ardından cenaze namazı kılındı. Vural’ın cenazesi, Sarıyer Ağlamış Dede Mezarlığı’nda toprağa verildi. Cenaze törenine, Vural ailesi, yakınları, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ile vatandaşlar katıldı. Zekeriya Vural’ın annesi Emine Vural oğlunun tabutuna sarılarak, "Gitme, o aileyle görüşme. Onlar sana kötülük yapacak. Oğlum, sen sadece sevdin, yanlış bir şey yapmadın. Onlar ne seni ne de dinini kabullenemedi" diye gözyaşı döktü.

-"ARALARINA GİREN AİLEYDİ"-

Baba Murat Vural, gazetecilere yaptığı açıklamada, oğlunun Soney Vural ile olan birlikteliğine hiçbir zaman karşı çıkmadığını söyledi. Yıllardır İstanbul’da yaşadıklarını, oğlunun İstanbul’da kendi ayakları üzerinde durarak okuduğunu ve çalıştığını anlatan Vural, "Çocuklar birbirlerini delice sevmişler, ben hiçbir zaman onlara karşı çıkmadım. İnsanlar kiminle evlenirse evlensin, hangi dini seçerse seçsin. Her şey başım üstüneydi, kabulümdü" dedi. Zekeriya Vural’ın amcası Cemil Vural da çiftin arasında din de dahil olmak üzere hiçbir sorun olmadığını belirterek, şunları kaydetti:

"Sadece aralarına giren aileydi. Kız tarafının hepsi karşı çıktı. Benden yardım isteselerdi hiçbir zaman karşı çıkmazdım, yardım ederdim onlara. Zekeriya ve Soney, Soney’in çalıştığı eczanede tanışmışlar. 6-7 aylık bir beraberlikten sonra kendi kararlarını vermişler. Bu bir aile kararıdır. Aile meclisinde karar alınıp gerçekleştirilmiştir. Bugüne kadar bizim tarafta görüştüğümüz akrabaları da ’bu iş olmaz’ dediler. Görüştüğümüz zamanlarda Soney’in annesi eve gelip, ’İkisini de öldürttüreceğim. Kızımı da oğlunuzu da bu toplu bir karardır’ dedi."

-"BİR YILDIZDI VE KAYDI GİTTİ"-

Vural’ın iş arkadaşı Muammer Sağsöz de bu çağda böyle bir olayın yaşanmasının acı olduğunu belirterek, bu durumu vahşet olarak itelendirdiğini söyledi. İnsanlar arasındaki dinin ve dilin farklı olmasının evlilik kurumunu etkilememesi gerektiğini ifade eden Sağsöz, "Zekeriya dünyanın iyisi bir insandı. Bir karıncayı bile incitmezdi. Bir bardak çayı bizden ayrı içmezdi. Çok efendi bir insandı. Benim için bir yıldızdı ve kaydı gitti. Başımız sağ olsun" diye duygularını dile getirdi.

Etiketler


Türkiye Haritası