11:21:30  30 Haziran 2015 Salı
Kocası tarafından bıçaklanan kadın için 17 avukat görevlendirildi

İzmir’de eşini bıçakla yaralayan adam, müebbet hapis cezası talebiyle yargılanmaya başladı. İzmir Barosu, mağdur kadın için 17 avukat görevlendirdi.

07 Şubat 2013 Perşembe, 15:28:46

En ilginç hediyeler Tabikide.com'da

Kocası tarafından bıçaklanan kadın için 17 avukat görevlendirildi

İzmir 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davanın ilk duruşmasına, kasten öldürmeye teşebbüs suçundan tutuklu yargılanan Seyfettin Korkmaz ve üç avukatıyla müşteki Seval Aktaş'ın 17 avukatı katıldı. Aktaş ile 2003 yılında evlenip 2011 yılında boşandıklarını, bu evlilikten bir kızları olduğunu belirten sanık Korkmaz, başkasıyla evleneceğini söylemesi üzerine kızının velayetini istediğini ancak Seval Aktaş'ın, hakaret ederek reddettiğini söyledi. Aktaş'ın, ''Kızıma bu kişiye baba dedirtip soyadını da değiştirteceğim.'' dediğini öne süren Korkmaz, bu cümle sebebiyle kendinden geçtiğini, kolundan bıçakladığını fakat öldürme kastı bulunmadığını dile getirdi.

Şahit olarak ifadesine başvurulan, Aktaş'ın karşı komşusu Aynur G., sanık Korkmaz'ın elinde bıçakla geldiğini, engel olamadığı için balkona çıkarak yardım istediğini söyledi. Sanık avukatları ise olayın bir aile içi kavga sonucu meydana gelen yaralama olduğunu, olanlara müştekinin sebebiyet verdiğini ileri sürerek sanığın eylemini kendisinin sonlandırdığını, suç vasfı sanık lehine değişebileceği için müvekkillerinin tahliyesini talep etti. Mahkeme heyeti, tahliye talebini reddederken Çeşme ilçesinde ikamet eden müştekinin delilleri sunması ve ifadesinin alınması için duruşmayı erteledi.

Olay, 10 Mart 2012 tarihinde, Bayraklı ilçesi 1494/8 Sokak'ta meydana gelmişti. İzmir Adliyesi'nde memur olarak çalışan Seval Aktaş (32), üç yıl önce boşandığı Seyfettin Korkmaz (41) tarafından bıçakla yaralanmıştı. Genç kadın, canını komşusunun evine kaçarak kurtarmış, kaçan zanlı Korkmaz ise yakalanarak gözaltına alınmıştı.

Etiketler


Türkiye Haritası