10:21:09  25 Mayis 2015 Pazartesi
Metro açılışı İspanyol basınını kızdırdı

İspanya Başbakanı seçim kampanyasına alet edildi’

12 Şubat 2014 Çarşamba, 15:42:35

En ilginç hediyeler Tabikide.com'da

Metro açılışı İspanyol basınını kızdırdı
İspanyol basını Ankara'da gerçekleştirilen ve İspanya Başbakanı Mariano Rajoy ve Başbakan Erdoğan'ın katıldığı ortak metro açılışının Ak Parti'nin bir seçim kampanyasına dönüştürüldüğünü yazdı.
 
Gazeteler, İspanya Başbakanı Mariano Rajoy'un bir İspanyol firmasının da yapımında katkıda bulunduğu metro açılışı için sadece orada bulunduğunu belirterek ancak ortamın sandığı gibi olmadığını ve bölgenin başbakanın partisinin bayraklarını taşıyan kişiler tarafından bir miting alanına çevrildiğini vurguladı.
 
"SEÇİM MİTİNGİ NEREDEN GELDİ KİMSE ANLAMADI"
Bu durumdan İspanyol başbakanının hoşnut olmadığına da değinen gazeteler 'Başbakana verilen programda her şey iyi gidiyordu ancak bu seçim mitingi nereden geldi kimse anlamadı, bize metro açılışı denildi ancak ortada tam anlamı ile Ak Parti'nin seçim kampanyası vardı' yorumunda bulundular.
 
En sert eleştiri El Periodico gazetesinden geldi. Gazete, “Rajoy İslamcı partinin başbakanının seçimine alet edildi' başlığını attı. Lainformacion gazetesi de, "Rajoy, Erdoğan'ın seçim tonu karıştırılmış metro açılışına katıldı" başlıklı yazısında bu durumun uluslar arası teamüllere aykırı olduğunu belirtti.
 
 


Türkiye Haritası