07:54:27  07 Temmuz 2015 Salı
Nikah masasında ’hayır’ dedi

Antalya’nın Döşemealtı İlçesi’nde, 26 yaşındaki Ramazan Emirli, nikah masasına oturduğu nişanlısı 23 yaşındaki Hatice Ş.’nin, nikah memurunun ’kendi rızan ile evlenmek istiyor musun?’ sorusuna ’hayır’ yanıtı vermesi üzerine fenalık geçirdi.

15 Mayis 2011 Pazar, 12:14:56

En ilginç hediyeler Tabikide.com'da

Nikah masasında ’hayır’ dedi

’Görücü’ usulü ile tanışan ve geçen Nisan ayında aile arasında yapılan törenle nişanlanan Ramazan Emirli ile Hatice Ş., resmi nikah ve düğün için hazırlıklarını kısa sürede tamamladı. Döşemealtı Belediyesi Nikah Memurluğu’ndan randevu alan çift, resmi nikâh kıydırmak için az sayıdaki davetli ve akrabalarıyla nikâh salonuna girdi. Çiftin ve şahitlerin masada yer almasının ardından nikah memurunun evlilikle ilgili sorusuna Ramazan Emirli ’evet’ yanıtını verdi. Hatice Ş.’ye dönen Nikah Memuru, ’Hiç kimsenin baskısı altında kalmadan özgür iradenizle ve kendi arzunuzla Ramazan Emirli ile evlenmek istiyor musunuz?’ diye sordu. Herkes genç kızın ’evet’ demesini beklerken ve çifti alkışlamaya hazırlanırken, Hatice Ş.’nin, "Ben bu adamla evlenmek istemiyorum. Hayır" yanıtını vermesiyle şok oldu.

NİKAH MEMURU UYARDI
Şaşkına dönen genç kızın yakınları ’Evet desene’ diye bağırınca, nikah memurunun uyarısı ile karşılaştı. Nikah memuru "Hiç kimse baskı altında evlendirilemez" diyerek nikahı iptal etti. Büyük hayal kırıklığı ve şaşkınlık yaşayan Ramazan Emirli, fenalık geçirdi. Daha önce kalp ameliyatı olduğu belirtilen Emirli’nin yakınları, genç damat adayına moral vermeye çalıştı.

Nikah salonundan ailesiyle birlikte ayrılarak evine giden Hatice Ş.’nin yakınlarına, "Annem daha yeni ölmüştü. Onun için ’hayır’ dedim. Çok üzgündüm. Bir an evlenmek istemedim" dediği kaydedildi.

Olayın ardından Ramazan Emirli, sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki kişisel sayfasına, ’Gelicem demiştin. Sormaya korkuyorum. Gelecek misin’ yazarak, üzüntüsünü dile getirdi. Yakınlarının, çifti yeniden bir araya getirip evlendirmeye çalıştığı belirtildi.

DHA

Etiketler


Türkiye Haritası