16:19:51  05 Temmuz 2015 Pazar
Noel ağacı satışı arttı, uzmanlar uyardı

Hıristiyan alemi Noel’i kutlamaya başlarken, bu günün sembolü olarak nitelendirilen çam ağacı satışlarında bu yıl artış kaydedildi.

24 Aralık 2012 Pazartesi, 15:19:45

En ilginç hediyeler Tabikide.com'da

Noel ağacı satışı arttı, uzmanlar uyardı

Uzmanlar, Noel ağacı taşınmasında ve evlerde süslenmesinde bazı hususlara dikkat edilmemesi halinde kaza veya yangın olayları görülebileceğini hatırlattı.

Alman Keresteciler Birliği tarafından yapılan açıklamada, Noel ağacı satışları bu yıl 100 bin artış ile 29 milyon 200 bine ulaştı. Noel'in simgesi çam ağaçlarının çamlıkların yanı sıra internet üzerinden satıldığı ifade edildi. Çam ağacını alanların bunları taşıması sırasında mutlaka araçlara çok iyi bağlanarak monte edilmesi gerektiği, bu konudaki kurallara uyulmaması halinde bunların savrularak geriden gelen araçlarda bulunanların can güvenliklerini tehlikeye düşürebildiği hatırlatıldı.

Uzmanlar bunun yanı sıra ev, balkon veya terasa yerleştirilen Noel ağaçlarının ışıklandırıldığını hatırlatırken, mum veya elektrik lambalarının ağacı tutuşturabileceğini vurgulandı. Her noel döneminde bu tür yangınlar çıktığı hatırlatılırken mutlaka dikkatli davranılması gerektiği ifade edildi.

Etiketler


Türkiye Haritası