10:11:33  04 Temmuz 2015 Cumartesi
Nurtepe’de MHP konvoyuna saldırı

MHP’nin Kazlıçeşme Mitinginden konvoy halinde dönen bazı parti araçları, Nurtepe Viyadüğü üzerinde taşlı saldırıya uğradı.

30 Mayis 2011 Pazartesi, 10:01:59

En ilginç hediyeler Tabikide.com'daNurtepe’de MHP konvoyuna saldırı    

Nurtepe köprü üzerinden araçlara taş atan bir grup, ara sokaklara kaçtı. Bu sırada Hasdal yönüne seyreden çok sayıda otomobil atılan taşlardan etkilendi.

Bazı vatandaşlar araçlarından inerek atılan taşlardan kurtulmayı çalıştı. Birçok araç ters yöne dönerek saldırıdan kurtulmaya çalıştı. Bazı vatandaşlar polise haber verdikleri halde, polisin olay yerine geç geldiğini iddia etti. Bu vatandaşlarla polis arasında tartışma yaşandı. Çevik kuvvet ekibinden önce Nurtepe'ye çok sayıda asayiş ve yunus ekibi geldi. Taş atan grubu mefofonlarla uyaran polis, grup dağılmayınca, Nurtepe köprüsü altında bariyer kurdu.

Polis bir süre sonra gruba müdahale etmek için harekete geçti. Nurtepe sokaklarında kovalamaca yaşandı. Polise zırhlı araçlar da eşlik etti. Bazı göstericelir gözaltına alınınca, kalabalık bu kez arkadaşlarının serbest bırakılması için gösteri yaptı. Bu sırada polisle göstericiler arasında tartışma yaşandı. Yasadışı sol bir örgüt sempatizanı olduğu öğrenilen grup, polise taş atmaya devam etti. Nurtepe'de yaşanan gerginlik akşam saatlerinde kalabalığın dağılmasıyla sona erdi.

Olaylar sırasında çok sayıda araçta maddi hasar meydana geldi. Polis 5 kişiyi gözaltına aldı.

Etiketler


Türkiye Haritası