02:11:46  02 Temmuz 2015 Perşembe
Osmaniye’de esrar operasyonu

OSMANİYE’de polisin düzenlediği uyuşturucu operasyonunda bir kamyon ve otomobilde gizlenmiş 280 kilogram esrar ele geçirildi, 4 kişi yakalandı.

27 Ekim 2011 Perşembe, 18:33:08

En ilginç hediyeler Tabikide.com'da

Osmaniye’de esrar operasyonu

Osmaniye Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği ekipleri, bir otomobil ve bir kamyonla uyuşturucu madde nakledileceği bilgisi üzerine geçiş güzergahlarında arama başlattı. Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) otoyolundaki denetimlerde 80 DC 187 plakalı kamyon ve 35 AV 8642 plakalı otomobil, kontrol noktasında durmayıp, kaçtı. Polislerin peşine düştüğü taşıtlar, kısa süre sonra durdurulup, 4 kişi gözaltına alındı. Kamyon ve otomobilde yapılan aramada narkotik köpeği Tina'nın tepki vermesi üzerine taşıtlar, Osmaniye Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Burada yapılan detaylı aramada kamyondaki PVC yükünün altına gizlenmiş çuvallar içinde çok sayıda poşette esrar maddesi bulundu. Otomobilin bagajında da aynı şekilde poşetler içinde gazete, naylon poşet, alüminyum folyo ve streç film ile paketlenmiş esrar maddesi ele geçirildi. Operasyonda ele geçirilen toplam esrar maddesi miktarının 280 kilogram olduğu bildirildi.

Gözaltına alınan kamyon sürücüsü Hasan Altay ve yanındaki Eyüpcan Özbek ile otomobil sürücüsü İlhan Arslan ile yanındaki Mevlüt Arslan, sorgularının ardından 'uyuşturucu madde ticareti yapmak ve Nakletmek' suçlarından sevk edildikleri mahkemede tutuklandı.
 Türkiye Haritası