16:45:57  06 Temmuz 2015 Pazartesi
Şehit Mustafa Altan toprağa verildi

Ağrı’da mayın patlaması sonucu silah arkadaşı İbrahim Bozkır ile birlikte şehit olan Mustafa Altan memleketi Adana’da toprağa verildi.

02 Mayis 2013 Perşembe, 16:05:13

En ilginç hediyeler Tabikide.com'daŞehit Mustafa Altan toprağa verildi

Öğle vakti uçakla İncirlik Askeri Havaalanı'na getirilen şehidin cenazesi, ailesi tarafından alınarak konvoy eşliğinde Yüreğir ilçesi Yahşiler Mahallesi’ndeki baba evine götürüldü. Burada helallik istenen şehidin ailesi ve yakınları gözyaşlarına boğuldu. Fenalık geçiren anne Latife Altan’a sağlık ekipleri müdahale etti. Daha sonra omuzlara alınan şehidin al bayrağa sarılı tabutu Yahşiler Mezarlığı’na getirildi.

Burada düzenlenen törene, şehidin babası Ramazan, annesi Latife, kız kardeşi Meryem Altan, Vali Hüseyin Avni Coş, 6. Mekanize Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Sezai Bostancı, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Jandarma Bölge Komutanı Hamza Celepoğlu ve yakınları katıldı.

Törende basın mensuplarının sorularını yanıtlayan baba Altan, “Vatan sağ olsun. Oğlumu şenliklerle askere göndermiştim. Devlet var olsun onu doğuya yolladı. Bu arada barış süreci başladı bizde destekçisiydik. Vatan sağ olsun başka diyecek bir şeyim yok.” dedi.

Bir basın mensubunun ‘Oğlunuz şehit oldu yinede destekliyor musunuz’ şeklindeki soruya baba Altan, “Mecburuz, nasıl yapalım destekleyeceğiz.” şeklinde cevap verdi. Baba Altan, ‘Sürecin acıları dindireceğine inanıyor musunuz?” şeklindeki bir başka soruyu ise şöyle yanıtladı: “İnşallah dindirir. Temennimiz odur. Bir kişi bir kişidir bizim için kurtulursa. Şimdiye kadar çözüm sürecini destekliyorduk bundan sonra da desteğimiz sürecek. Gerekirse ben de canımı feda edebilirim. 10 çocuğum olsa hepsini vatan için şehit veririm. Vatanımıza feda olsun.”

Şehit Mustafa Altan, İl Müftüsü Arif Gökçe tarafından kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Etiketler


Türkiye Haritası