16:20:29  05 Temmuz 2015 Pazar




Şehit polis Mustafa Acar toprağa verildi

Mardin’in Kızıltepe İlçesi’nde zırhlı aracın devrildiği kazada şehit olan polis memuru 28 yaşındaki Mustafa Acar’ın Balıkesir’de toprağa verildi

05 Ekim 2011 Çarşamba, 17:41:28

En ilginç hediyeler Tabikide.com'da

Şehit polis Mustafa Acar toprağa verildi    

Mardin'in Kızıltepe İlçesi'nde zırhlı polis aracının devrildiği kazada şehit olan polis memuru Mustafa Acar memleketi Balıkesir'de sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi.

Mardin'in Kızıltepe İlçesi'nde, dün (salı) meydana gelen kazada; Özel Harekat Şube Müdürlüğü'ne bağlı 'Akrep' denilen zırhlı polis aracının devrilmesiyle şehit olan 4 polhis memurundan 28 yaşındaki Mustafa Acar'ın cenazesi, bugün baba ocağı Balıkesir'e getirildi. Yaklaşık bir yıl önce İlkay Acar ile dünya evine giren şehit polis memeru Acar için Balıkesir Zağnospaşa Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Balıkesir Valisi Yılmaz Arslan, Garnizon Komutanı Tümgeneral Erdal Öztürk, Belediye Başkanı MHP'li İsmail Ok, İl Emniyet Müdürü Ömer Aydın, şehidin yakınları, çok sayıda polis ve subay ile vatandaşlar katıldı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar da cenazeye çelenk gönderdi.

Şehit polis Mustafa Acar'ın babası Ali Acar ve kardeşi Birol Acar metanetle başsağlığı dileklerini kabul etti. Şehidin annesi Şaziye Acar ve eşi İlkay Acar'ı ise yakınları teselli etmeye çalıştı. Cenaze namazını kıldıran Balıkesir İl Müftüsü Turgut Açari, son dönemde artan terör olaylarını hatırlatıp, "Ateş düştüğü yeri yakar derler. Ancak sadece Acar ailesinin değil tüm Balıkesir'in gönlüne ateş düştü. Ülkemizi bölmek isteyenler var, ancak Allah'ın izniyle birlik ve beraberliğimiz sonuna kadar devam edecek ve bize yakışan şekilde yaşayacağız. Şehitlere yakışır nesiller yetiştirmeyi amaçlamalıyız" dedi. İkindide kılınan cenaze namazının ardından şehit polis memuru Acar, Başçeşme Mezarlığı'ndaki Polis Şehitliği'nde gözyaşları arasında toprağa verildi.





Etiketler










Türkiye Haritası