02:11:08  30 Haziran 2015 Salı
Tecavüze uğrayan 96 yaşındaki kadın öldü!

Adana’da evine giren hırsızın tecavüzüne uğrayan 96 yaşındaki Ayşe U. hayatını kaybetti

21 Aralık 2011 Çarşamba, 12:00:31

En ilginç hediyeler Tabikide.com'da

Tecavüze uğrayan 96 yaşındaki kadın öldü!

Adana'da 96 yaşındaki Ayşe U.'nun altınlarını gasp ettikten sonra tecavüz ettiği iddia edilen 20 yaşındaki Mehmet Fatih Ataş'ın davasında karar aşamasına gelindi. Savcı, Ataş'ın 36 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasını isterken, kalp krizinden ölen yaşlı kadının avukatı, "Müvekkilim çirkin olaydan sonra kahrından öldü" dedi.

SANIĞI DNA BELİRLEDİ
Demetevler Mahallesi'nde 6 Ekim 2010'da tek başına yaşayan Ayşe U.'nun evine giren Mehmet Fatih Ataş, zorla yaşlı kadının küpesini gasp etti.

Ardından da tecavüz edip kaçtı. Yaşlı kadının üzerine bulaşan sperm örneklerinden sanığa ulaşıldı. Bir hırsızlık suçundan yakalanan Mehmet Fatih Ataş'ın kan ve sperm örneklerinin DNA'sı yaşlı kadından alınan örneklere uydu. DNA sonucu üzerine yakalanıp tutuklanan Ataş hakkında ?Nitelikli yağma, nitelikli cinsel saldırı, nitelikli konut dokunulmazlığını ihlal etme ve mala zarar verme' suçlarından Adana 2'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

YAŞLI KADIN ÖLDÜ
Adana Ruh Sağlığı Hastanesi'nden 'ruh ve beden sağlığı bozulmuştur' raporu verilen yaşlı kadın, kesin rapor için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gitmeye hazırlanırken 24 Ağustos'ta hayatını kaybetti. Bir yılı aşkın süredir devam eden dava karar aşamasına geldi. Cumhuriyet Savcısı, esas hakkındaki mütalaasında, Ayşe U.'nun ölmeden önce katıldığı duruşmada, sanığı teşhis ettiğini ayrıca DNA incelemesinde de olayın sanığın gerçekleştirdiğinin belirlendiğini belirterek, sanık Ataş'ın 36 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi.

'ATAM YAŞINDAKİ KADINA TECAVÜZ ETMEDİM'
Savcının mütalaasının ardından söz alan Ataş, iftiraya kurban gittiğini tekrarlayarak, "M.Ali Ş. adlı kişi bana esrar sattırmak istiyordu. Satmayınca iftira atıp beni suçladı. Tanımadığım ninem, atam yaşındaki kadına tecavüz etmedim. Suçsuzum. Savcının mütalaasına da katılmıyorum" diyerek beraatini istedi. Ölen yaşlı kadının avukatı, müvekkilinin yaşadığı olayın üzüntüsü ve utancından öldüğünü belirterek, "Ayşe nine çirkin olaydan sonra kimseyle görüşmek istemiyordu. Kendini eve kapatıp kahrından öldü" diyerek sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

YÜZÜNE TÜKÜRMÜŞTÜ
Geçtiğimiz yıl Mart ayındaki duruşmaya tekerlekli sandalye ile getirilen Ayşe nine, sanığı mahkemede teşhis edip, pencere demirini kırarak içeriye girdiğini belirterek, "Gece yatağımda tespih çekiyordum. Gözümü açtığımda karşımdaydı. Hırsızım dedi, para istedi. Olmadığını söyleyince bıçak zoruyla küpelerimi aldı. Sonra da elbiselerimi parçalayıp, namusumu kirletti. Ayrıca 2-3 kez de yumrukladı" dedikten sonra sanığın yüzüne tükürmüştü. Duruşma karar için ertelendi.

Etiketler


Türkiye Haritası