04:39:44  27 Mayis 2015 Çarşamba
Üç bantta şampiyon Murat Naci Çoklu

Arena Cup’un düzenlediği, milli sporcu Ahmet Alp ve Zafer Kamacı’nın organize ettiği üç bant bilardo turnuvası sona erdi.

26 Ağustos 2013 Pazartesi, 05:55:50

En ilginç hediyeler Tabikide.com'da

Üç bantta şampiyon Murat Naci Çoklu    
Dünya ve Türkiye'de çeşitli dereceler elde etmiş olan bilardonun ünlü isimlerinin katıldığı, Arena Cup'un düzenlediği, milli sporcu Ahmet Alp ve Zafer Kamacı'nın organize ettiği üç bant bilardo turnuvası sona erdi.
 
Bir hafta önce başlayan turnuva, bugün akşam saatlerinde sona erdi. Turnuvaya, dünyaca ünlü bilardocu Torbjorn Blomdahl, Filippos Kasidokostas ve Konstantinos Papakonstantinou gibi isimlerin yanı sıra Türkiye'de çeşitli dereceleri bulunan sporcuların da aralarında olduğu toplam 132 sporcunun katıldı. Arena Bilardo Salonu'nda oynanan çekişmeli maçlar sonunda finale kalmayı başaran iki usta bilardocu Tayfun Taşdemir ve Murat Naci Çoklu final maçında karşılaştı. Oldukça çekişmeli ve zevkli geçen final maçını 50-46 Murat Naci Çoklu kazanarak şampiyonluğunu ilan etti. 
 
Dereceye giren sporculara para ödülü ve kupa verildi. İlk dört sporcu ve ödülleri ise şu şekilde sıralandı:
 
Birinci Murat Naci Çoklu 4 bin 500 TL, İkinci Tayfun Taşdemir 2 bin 500 TL, Üçüncü Torbjorn Blomdahl bin 500 TL, Dördüncü Can Çapak ise bin 500 TL ödül kazandı.
 
TÜRKİYE, BİLARDODA ÇOK İYİ YERLERE GELECEK
Dünyaca ünlü bilardocu Torbjorn Blomdahl, Türkiye'de ilk turnuvayı yaklaşık 25 yıl önce oynadığını belirterek, "Türkiye'de genellikle dünya kupaları ve özel müsabakalar yapılıyor. Bunların hepsini oynuyoruz. Türkiye'de en az 20 turnuvaya katılmışımdır. Bundan dolayı keyifliyim ve bugünkü turnuvayı da keyifli buldum. Çünkü iyi oyuncular var. Turnuva, arkadaşım Ahmet Alp tarafından düzenlendi. Ne yazık ki final maçını ben oynayamadım, yarı finalde kaybettim. Bu konu dışında her şey çok güzeldi. 25 yıldır Türkiye'de maçlara gelip gidiyorum ve bu sürede Türk oyuncuların başarısının arttığını görüyorum. Türkiye'nin ileride bilardoda çok iyi yerlerde ve çok iyi bir isme sahip olacağına inanıyorum" dedi.
Etiketler


Türkiye Haritası