13:01:03  30 Haziran 2015 Salı
Yılmazlar Holding İsrail’den kovuldu

İsrail Hükümeti tarafından 800 işçisinin ülkeyi terk etmesi için 10 gün kaldığı uyarısı gönderilen Yılmazlar Holding, şantiyelere yönelik müdahaleye tepki vereceklerini bildirdi.

21 Ocak 2011 Cuma, 14:48:27

En ilginç hediyeler Tabikide.com'da

Yılmazlar Holding İsrail’den kovuldu

Yılmazlar Holding'ten yapılan yazılı açıklamada, İsrail İçişleri Bakanlığı tarafından kendilerine ikinci kez uyarı mektubu gönderildiği ve mektupta, işçilere verilen vize ve ruhsatların süresinin 31 Aralık 2010 tarihinde sona erdiğinin hatırlatıldığı, işçilerin en geç 31 ocakta ülkeyi terk etmiş olmasının gerektiğinin vurgulandığı kaydedildi.

Türk Hükümetinin işçilerin vize sürelerinin uzatılması için gerekli desteği vermediğinin öne sürüldüğü açıklamada, "Türk Hükümeti girişimde bulunmazsa İsrail polisi zor kullanarak 800 Türk vatandaşını sınır dışı etmeye hazırlanıyor. Sınır dışı için zor kullanmayı planlayan İsrail için 10 günlük süre kaldı. İsrail'in şantiyelerimize müdahalesine gerekli tepkiyi ortaya koyarız" denildi.

-DAVUTOĞLU, KONUNUN İSTİSMAR EDİLMEMESİNİ İSTEMİŞTİ-

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, 3. Büyükelçiler Konferansı için bulunduğu Erzurum'da gazetecilerin soruları üzerine Türkiye'nin ulusal onurunun her türlü küçük çıkarların ötesinde olduğunu söylemişti.

Davutoğlu, yapılan anlaşmanın mühletinin 31 aralıkta dolduğunu ve bu konuda Savunma Sanayi Müsteşarlığı'nın teknik konulara tamamen uygun hareket ettiğini belirterek, ''Burada hiç kimsenin bu konuyu istismar etmemesi gerekiyor. Şirketlerin de öncelikle Türk şirketi olduklarının farkında olması gerekiyor" demişti.

Yılmazlar İnşaat, halen İsrail çapında inşaatlar yürütüyor. Bunlar arasında Kudüs'teki Hadassa Ein Kerem ve Tel Aviv'deki İhilov hastanelerinin ek bina inşaatları, Ber Şeva kentinde Ortadoğu'nun en büyük alışveriş merkezi, Tel Aviv merkezinde ve çevresinde gökdelen de dahil 1.500 birimlik konut inşaatları, Netanya'da 300 birimlik konut inşaatı, Hayfa'da köprü inşaatı da var.

Etiketler


Türkiye Haritası