07:17:08  04 Temmuz 2015 Cumartesi
YPG ile silahlı gruplar arasında çatışma çıktı: 13 ölü

Raselayn’de YPG ile silahlı gruplar arasında çıkan çatışmada 13 kişi hayatını kaybetti

12 Aralık 2012 Çarşamba, 19:00:05

En ilginç hediyeler Tabikide.com'da

YPG ile silahlı gruplar arasında çatışma çıktı: 13 ölü

Ceylanpınar'ın komşusu Raselayn'de YPG güçleriyle silahlı gruplar arasında yeniden başlayan çatışmalarda 13 kişinin hayatını kaybettiği, birçok kişinin yaralandığı bildirildi.

Urfa Ceylanpınar'ın Suriye tarafındaki komşusu Raselayn'de (Serêkaniyê) bugün Halk Savunma Birlikleri'yle (YPG) silahlı gruplar arasında yeniden başlayan çatışmalarda 13 kişinin hayatını kaybettiği, çok sayıda yaralı olduğu örenildi.

25 Kasım'da taraflar arasında yapılan bir anlaşmayla çatışmaların bir süre için durduğu, 3 Aralık'ta ise Suriye savaş uçaklarınca bombalanan Raselayn'de, bugün YPG güçleriyle Türkiye tarafından desteklendikleri gündeme gelen "Ehrar Xwêran" ve "Ketîbeya Mîşel Temo" grupları arasında yeniden çatışmalar çıktı. Çatışmalarda silahlı gruplardan 11 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi.

16 yaralının Ceylanpınar Sınır Kapısı'nda bekletilen ambulanslarla Ceylanpınar Devlet Hastanesi'ne kaldırıldığı ve burada da iki kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Durumu ağır olan dört kişinin Urfa'daki hastanelere sevk edildiği belirtildi.

Etiketler


Türkiye Haritası