14:51:15  28 Nisan 2015 Salı
Çorum Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na 40 ilden 400 firma katılacak

İlki geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen Çorum Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na bu yıl 40 ilden 400 firma katılacak.

21 Kasım 2013 Perşembe, 18:24:36

En ilginç hediyeler Tabikide.com'da

Çorum Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na 40 ilden 400 firma katılacak

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Fuar ve Sergi Kompleksi'nde düzenlenecek olan fuarın tanıtım toplantısı yapıldı.

Toplantıda konuşan Vali Yardımcısı Hacı Osman Ebiloğlu, günümüzde tarımda ki gelişmelerin en iyi takip edildiği yerlerin tarım fuarları olduğunu belirtti. ''Dünyada ve ülkemizde yapılan tarım fuarları tarımda ki yeni gelişmeleri üreticimize sunarak teknoloji üretenler ile kullananlar arasında bir köprü görevi görmektedir.'' diyen Ebiloğlu bu amaçlar doğrultusunda Çorum'da 28 Kasım - 1 Aralık tarihleri arasında ikinci Çorum Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın 400 firmanın katılımı ile organize edileceğini duyurdu. ''Tarım ve hayvancılık sektörünün kalbi bu fuarda atacak. Ben başta kentimizdeki çiftçiler olmak üzere bölgedeki tüm çiftçilerimizi fuara davet ediyorum. Bu fuar Çorum'un değil, Türkiye'nin fuarı olacaktır.'' dedi.

Çorum Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Erkan Elfaz Ermiş de tarımsal anlamda Türkiye'nin önemli bir kentinde düzenlenecek olan fuarın büyük ilgi görmesini beklediklerini kaydetti.
Ekim ayındaki ihracat ürünlerinin başını, tarım ve hayvancılık ürünlerinin çektiğini aktaran Ermiş ''Çorum Tarım Fuarı'nın geleneksel hale gelmesi için birlikteliğin sağlanması ve desteğin artırılması gerekmektedir. Türk çiftçisi ve üreticisi için çok önemli bir platformu teşkil edecek bu fuar, tarım makinelerinden, traktör ve biçerdöverlere, tarımsal mekanizasyondan alet ve ekipmana, tohumdan gübreye, fidandan sera ekipmanlarına ve yeni üretim teknolojilerine kadar çok geniş bir ürün yelpazesi sunacak. Bu yıl düzenlenecek fuara katılımında çok yoğun olması ön görülmektedir. 40 ilimizden 400 firma katılacak. ''

Çorum Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan da fuarın ikincisinin düzenlenmesi ve kapsamının genişletilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Çiftçiler için yeni açılımlar ve bilgi dağarcığının genişletilmesi olarak fuarı tanımlayan Sayan, ''Burada ilimizden birçok dernek başkanı bulunuyor. Biz bu fuara gereken desteği vereceğiz ve şehrimize büyük katkısı olacaktır.'' ifadelerini kullandı.
Türkiye Haritası