21:32:35  27 Nisan 2015 Pazartesi
Öğretmenler ve öğrenciler beraber sahneye çıktı

Van’ın Muradiye İlçesi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce düzenlenen Drama Kursu’na katılan ilçede görevli öğretmenler ile Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğrencilerinin oynadıkları ’Kader’ İsimli tiyatro oyunu, duygulu anlar yaşattı.

04 Temmuz 2012 Çarşamba, 18:03:21

En ilginç hediyeler Tabikide.com'da

Öğretmenler ve öğrenciler beraber sahneye çıktı

Şehit Er Erol Tavukçu Konferans Salonu'nda oynanan 'Kader' adlı tiyatro oyununu, İlçe Kaymakamı Erol Tanrıkulu, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Ferhat Çoban, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Sarıtaş, İlçe Jandarma Komutanı Akif Yorulmaz, İlçe Emniyet Müdürü Oktay Çelik ile ilçe halkı izledi.

'Kader' adlı oyunu, Halk Eğitim Merkezi Drama Kursu Öğretmeni ve Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu sınıf öğretmeni olan Gülistan Demir, yönetti. Öğretmen ve öğrencilerin oynadığı oyun izleyenlerden tam not aldı. Son sahnede sergilenen ve depremde hayatını kaybeden bir öğretmenin mücadelesi ile evlendirilmek istenen bir kız öğrencinin hikayesi ve oyunun başrol karakteri olan öğretmenin nişanlısına kavuşacağı gün depremde hayatını kaybetmesi duygulu anlar yaşattı.

Başarılı bir performans sergileyen öğretmen ve öğrencileri Muradiye Kaymakamı Erol Tanrıkulu, tek tek tebrik ederek, yeni tiyatro uyanları yapmalarını istedi. Kaymakam Tanrıkulu, "Sergilenen oyun harikaydı. Baştan sona kadar bıkmadan en ufak bir olumsuzluk, oyuncu eksikliği yaşamadan seyrettik. Ben kendimi sanki o oyundaymışım o hikayeyi yaşıyormuşum gibi hissettim. Özellikle son sahne muhteşemdi. Senaryo başka bir konu üzerine akarken böyle bir duygu yükünün ansızın karşımıza çıkması gerçekten beni derinden etkiledi" dedi.

Etiketler


Türkiye Haritası