Amazon, Fire OS’nin temelini Android 11’e güncelliyor


18
/ 100


Amazon’un bir sonraki Fire 7 tableti, şirketin Fire OS işletim sisteminin Fire OS 8 . Şu anda Amazon’un tabletlerine güç sağlayan temel teknolojinin oldukça önemli bir yükseltmesi olan Android 11’e dayanıyor; önceki sürüm, Fire OS 7, Android 9’a dayalı2018 yılında piyasaya sürüldü.

Buna göre Amazon’un geliştirici belgeleri, güncelleme birkaç yeni kullanıcı özelliği getirebilir. Birincisi, geliştiricilerin uygulamalarını takip etmesini sağlayabilecekleri işletim sistemine sistem genelinde karanlık bir mod getiriyor. Çoğunlukla, yine de, gizlilik ve güvenlik için iyidir. İzin sisteminde yapılan çeşitli güncellemelerin yanı sıra yükseltme, Amazon’un güvenlik yamalarını zorlamasını da kolaylaştıracaktır. Google artık Android 9 için güncelleme sağlamıyor.

Şu anda, Amazon’un belgelerinin Fire OS 8’e sahip olduğunu gösterdiği yalnızca bir tablet var: 2022 Yangın 7. 2020 Fire HD 8’in sahip olduğu göz önüne alındığında aşağı yukarı aynı çip, Amazon güncellemeye karar verirse Fire OS 8’i çalıştırabilir gibi görünüyor. Şirket hemen yanıt vermedi Sınır‘nin mevcut tabletlerinden herhangi birini işletim sisteminin yeni sürümüyle güncellemeyi planlayıp amaçlamadığına ilişkin yorum talebi.

 

 

 

Google’ın 9 Mayıs tarihli Android sürüm dağıtımı raporu — cihazların yüzde 58’i en az Android 10 çalıştırıyor.
Resim: Google

 

Güncelleme, 2022 Fire 7’nin 2019 sürümünden önemli ölçüde farklı bir kullanıcı arayüzüne sahip olacağı anlamına gelmese bile, Fire OS yükseltmesi, geliştiricilerin ilerlemesini kolaylaştırabilir. Bir süredir etrafta dolaşan çok sayıda Fire OS 7 cihazı olacak olsa da, Amazon’un olumsuzluk 2022’de onu çalıştıran bir cihazın piyasaya sürülmesi, sonunda yavaşlamaya başlayacağı anlamına geliyor. Buna karşılık, geliştiricilerin Android 9’da çalışmayan özellikleri ve kodları kullanmaya başlamasına izin verecek; bu, özellikle hem Amazon hem de Google’ın uygulama mağazaları için geliştiriliyorsa yararlı olabilir; Bu noktada, Android cihazların neredeyse yüzde 60’ı en az Android 10 çalıştırıyor.

PAYLAŞ

Son Haberler

Recent comments