Audi araç sahipleri yakında Apple Music’i CarPlay olmadan kullanabilecek


12
/ 100


Audi Apple Music’i araçlarının bilgi-eğlence sistemlerine eklemek, sürücülere herhangi bir ek cihaza ihtiyaç duymadan çalma listelerini dinleme ve podcast’leri yakalama yeteneği verir. Bu, Porsche’nin bu özelliği tamamen elektrikli Taycan’ına zaten eklemiş olması nedeniyle, entegre müzik akışı hizmetini alan ikinci Volkswagen grubu otomobil üreticisi oldu.

Audi’nin ürün pazarlama müdürü Christiane Zorn, “Apple Music’i Audio bilgi-eğlence sistemine entegre etmek, Audi ve Apple arasındaki işbirliğinin bir sonraki adımıdır” dedi. Apple’ın müzik akışı platformunun anahtarlarını otomobil üreticilerine teslim etmeye daha istekli olduğunu ve sürücülere Apple CarPlay’i kullanmaya kilitlenmek veya bir akıllı telefondan Bluetooth’a başvurmak yerine hizmeti kullanma konusunda daha fazla seçenek sunduğunu gösteriyor.

2022 ve daha yeni Audi araç modellerinin neredeyse tamamı Kuzey Amerika, Avrupa ve Japonya’da Apple Music alacak. Yoldaki mevcut 2022 modelleri, otomatik bir kablosuz yazılım güncellemesi yoluyla alacak. Güncelleme tamamlandıktan sonra, sahipleri Audi’nin bilgi-eğlence ekranında Apple Music simgesini bulabilir, açabilir ve Apple Kimliği ile giriş yapmak ve bir doğrulama kodu girmek için talimatları uygulayabilir.

Apple, pazar hakimiyeti için rakip Spotify’a meydan okumak için müzik hizmetini birden fazla platforma eklemesi gerektiğini biliyordu. 2015 yılında Android’de Apple Music’i başlattı ve Amazon Fire TV, PS5 ve en son olarak Roku gibi diğer platformlara uygulamalar ekledi. Ancak otomobil üreticilerine gelince, Apple onları yerel bir bilgi-eğlence çözümü yerine CarPlay’i entegre etmeyi tercih etti. Neredeyse her yeni araçta bulunan CarPlay ile Apple, muhtemelen iPhone entegrasyon sisteminin benimsenmesi konusunda endişelenmiyor.

Apple entegrasyonunun önemli bir dayanağı Tesla’dır. Elektrikli araç şirketi, diğer otomobil üreticileri gibi CarPlay’i eklemeye ilgi göstermedi ve müzik uygulamalarını çalıştırmak için kendi işletim sistemini kullanmayı tercih etti.

PAYLAŞ

Son Haberler

Recent comments