Google, Gboard’un özel metin etiketlerini daha fazla Android kullanıcısına getiriyor


9
/ 100


Gboard klavyesinin ABD-İngilizce sürümünü kullanan Android kullanıcıları için Google, özel metin etiketlerini genişletiyor. Önceden, yalnızca Google Pixel kullanıcıları, kendi metninizi yazıp önceden hazırlanmış bir tasarım seçerek kişiselleştirilmiş çıkartmalar oluşturmanıza ve göndermenize olanak tanıyan özelliğe erişebiliyordu.

Google, özel çıkartmaları genişletmenin yanı sıra, Gboard’un Emoji Mutfağı’na 1.600’ün üzerinde yeni yaz temalı karmaları sunuyor. Özelliği, bir mesaja bir (veya iki) emoji yazarak ve ardından ne tür karmaları çıkartmalara çevirebileceğinizi görerek kullanabilirsiniz.

 

 

Gboard’da kendi metninizi kullanarak özel çıkartmalar oluşturabilirsiniz.
Resim: Google

 

Google, Gboard’un yanı sıra, erişilebilirlik odaklı iki uygulamasında yeni özellikler sunuyor: Sound Amplifier ve Lookout. İşitme güçlüğü çeken kişiler için belirli sesleri yükseltmek üzere tasarlanan ses yükseltici, yeniden tasarlanmış bir kullanıcı arayüzü, iyileştirilmiş arka plan gürültüsü azaltma ve “daha hızlı ve daha doğru” ses elde ediyor. Google, görme engelli kişilere yardımcı olmak için oluşturulmuş bir uygulama olan Lookout için, kullanıcıların “hemen hemen her” uygulama veya tarayıcıdan bir resmin açıklamasını duymalarının bir yolunun yanı sıra bir çevrimdışı mod ekliyor.

Son olarak, Google yakında bir oyun veya uygulamadayken Google Play Puanlarınızın tamamını (veya yalnızca bir kısmını) kullanmanıza izin verecektir. Artık satın alma işlemi yapmadan önce Play Puanlarınızı kupona dönüştürmek için ekstra adımlardan geçmeniz gerekmeyeceğinden, bu, kazanılan puanları kullanmayı kolaylaştıracaktır.

PAYLAŞ

Son Haberler

Recent comments