New York milletvekilleri Bitcoin madenciliği için bir moratoryumu onayladı


12
/ 100


New York eyaletindeki Bitcoin madenciliği patlaması, Eyalet Senatosu, Bitcoin madenciliğinde kullanılacak belirli fosil yakıtlı enerji santralleri için yeni izinleri durduracak bir yasa tasarısını onayladığında bir engele çarptı. Eyaletteki madencilik tesislerinin çevresel etkilerine ilişkin bir çalışma da başlatan önlem, bu yılın başlarında Eyalet Meclisi’nden geçti.

Senato Demokratları moratoryumun daha büyük çevresel veya ekonomik maliyetlerle gelip gelmeyeceği konusunda bölündü. Eyalet Senatosu yasama süresinin dolmasına yaklaşırken, görüşmeler akşam geç saatlere kadar sustu.

Tasarı, imzalamak veya veto etmek için Vali Kathy Hochul’a giderken başka bir testle karşı karşıya kalacak. Hochul, geçen ay kripto madenciliği tesisine dönüştürülmüş eski bir alüminyum tesisi işleten bir şirketin genel müdüründen 40.000 dolarlık bir bağış aldı. New York Times yakın zamanda bildirildi.

Çin geçen yıl bitcoin madenciliğine yeni kısıtlamalar getirdikten sonra, birçok madencilik operasyonu ABD’de devam etti. Bol hidroelektrik ve Bitcoin madenciliği için yeniden başlatılabilen emekli fosil yakıt tesisleri ile New York, hızla Bitcoin madenciliği için yeni bir merkez haline geldi.

Bu fosil yakıt dirilişi, bazı sakinlerin ve çevre savunucularının tepkisine yol açtı. Bitcoin’in yardımıyla yeniden canlandırılan fosil yakıt santrallerinin ekosistemlere zarar vereceğinden ve devletin iklim değişikliğiyle mücadele çabalarını rayından çıkaracağından endişeliler.

Bugün ilerleyen yasa tasarısı, blok zincirindeki işlemleri doğrulamak için özellikle enerjiye aç bir yaklaşım kullanan kripto para madenciliği operasyonları için yeni izinler için iki yıllık bir moratoryum kuruyor. İş kanıtı olarak adlandırılan yaklaşım, en büyük iki kripto para birimi olan Bitcoin ve Ethereum’un temelini oluşturuyor.

Proof-of-work ile “madenciler” karmaşık bulmacaları çözmek için özel donanımlar kullanır ve karşılığında kripto jetonları kazanırlar. İşlem çok fazla enerji tüketir. Bitcoin ağı kendi ulusu olsaydı, dünyada 32. (Arjantin ve Hollanda arasında) yıllık elektrik kullanımında.

PAYLAŞ

Son Haberler

Recent comments