OnePlus Nord 2T incelemesi: usta bir orta sınıf düzenleyicide küçük iyileştirmeler


20
/ 100


2022’de Oppo’nun alt markası OnePlus’ın kökten farklı bir yönü var. gerçekten amiral gemisi düzeyinde performans sunmak için mücadele eden, amiral gemisi fiyatlı, amiral gemisi özellikli bir telefon. Ancak, birkaç eksikliği orta seviye fiyat etiketleriyle haklı çıkan Nord serisi için işler çok daha iyi gidiyor.

OnePlus’ın Avrupa için en yeni Nord cihazı, OnePlus Nord 2T’dir. 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip bir sürüm için 369 Sterlin’den (399 €, yaklaşık 458 $) başlayan ve 12 GB RAM ve 256 GB depolama alanı için 469 Sterline (499 €, yaklaşık 582 $) yükselen fiyat (benim modelim) kullanıyordu). Hızlı 80W hızlı şarj, renkli 90Hz OLED ekran ve sessiz ve titreşim modlarına geçmek için fiziksel bir uyarı kaydırma anahtarı ile OnePlus’ın olağan güçlerini kullanan bir cihazdır.

Değişiklikler, geçen yılki OnePlus Nord 2’ye kıyasla küçük. Ancak 30 £ daha düşük bir başlangıç ​​fiyatıyla, burada sunulanlardan şikayet etmek zor. İngiltere’de OnePlus Nord 2T bugünden itibaren ön siparişe açıldı ve 24 Mayıs’ta kargoya verilecek.

Önden bakınca pek bir şey değişmiş gibi görünmüyor. 90Hz 1080p OLED ekran hala tam olarak 6,43 inç boyutunda ve sol üstte arkasında 32 megapiksel selfie kamerası olan küçük bir çentik var. Ve cihazın arkası farklı görünse de – üç sensör içeren iki kamera çemberinin garip bir kombinasyonu ile – bu kameraların özellikleri geçen seferkiyle tamamen aynı.

Sosyal medya beslemelerinde gezinme gibi sıradan telefon görevleri için oldukça hızlı olan 90 Hz yenileme hızı sayesinde hoş ve kaygan bir his veriyor. Beyazlar parlak, renkler güzel ve siyahlar siyah – sonuçta bu bir OLED paneli. Bir ekran içi parmak izi sensörü, biyometrik güvenliği hızlı ve güvenilir bir şekilde yönetir.

 

 

 

Gri modelin bitişi garip bir şekilde kaygan.
 
 

 

 

USB-C — ancak kulaklık jakı yok.
 

Ses daha az etkileyici. Nord 2T, sesi stereo olarak çıkarsa da, bir tarafında aşağı doğru çalışan bir hoparlör, diğer tarafında ise kulaklığı kullanıyor. Sonuç, maksimum ses seviyesinde yüksek sesle çıkabilse bile, boş ve boş bir ses çıkarır. Geçen seferki gibi burada da kulaklık girişi yok ve toza ve suya dayanıklılık için resmi bir IP derecesi yok.

OnePlus Nord 2T, Nord 2’de kullanılan Dimensity 1200-AI’den bir adım ötede olan MediaTek Dimensity 1300 işlemci kullanıyor. Aynı boyutta 4.500 mAh pile sahip olmasına rağmen, geçen sefer yaklaşık beş saate kadar şarjlar arasında.

 

 

 

6.43 inçlik ekranı ile Nord 2T kesinlikle orta büyüklüktedir.
 
 

 

 

OxygenOS, Android’de güzel ve temiz bir yaklaşım olmaya devam ediyor.
 

Nord 2T, Android 12 tabanlı OxygenOS 12.1 ile birlikte geliyor ve şirket iki büyük Android güncellemesi ve üç yıllık güvenlik güncellemesi vaat ediyor. Bu korkunç değil, ancak bugünlerde Google, Samsung ve Apple gibi şirketlerde gördüğümüzden biraz daha az: beş yıl, Beş yıl, ve sırasıyla altı yıllık güvenlik güncellemeleri. Umudunuz orta seviye telefonunuzu mümkün olduğu kadar uzun süre kullanmaksa, bir iPhone SE veya Google’ın yakında çıkacak Pixel 6A’sı daha iyi bir seçim olabilir.

Nord 2T’nin kamera kurulumu, selefine aşina olan kimseyi şaşırtmayacak. Arka tarafta üç kamera var: 50 megapiksel ana, 8 megapiksel ultra geniş ve siyah beyaz çekimler için 2 megapiksel monokrom sensör. 32 megapiksel özçekim kamerası geçen yılla aynı donanımı kullanıyor.

Benzer donanım, burada Nord 2 ile çok benzer fotoğraf kalitesi bekleyebileceğiniz anlamına geliyor. Gün ışığında, Nord 2T bol kontrastlı güçlü bir görünüme öncelik veriyor. Hem gölgeler hem de vurgular ekrandan dışarı fırlar ve renkler derin ve zengindir (çok fazla olmasa da). Ana kameradaki optik görüntü sabitleme (OIS), hareketsiz nesnelerin net ve keskin görüntülerini elde etmeyi nispeten kolaylaştırır. Yüzler arka kameradan biraz fazla keskin ve parlak görünüyor, ancak daha düşük çözünürlüklü 32 megapiksel sensörlü selfie çekimleri çok daha iyi ve temiz ve net çıkıyor.

Aynısı, telefonun ultra geniş çekimlerinin kalitesi için söylenemez, karşılaştırıldığında bulanık ve doygunluğu azaltılmış. Ve işe yaramaz monokrom sensör hakkında ne kadar az şey söylenirse o kadar iyi.

Video tarafında, Nord 2T, 30 fps’de 4K’ya veya 60 fps’de 1080p’ye kadar çekim yapabilir. Ancak pratikte, telefonun yakalayabildiği görüntüler ortalama ve OnePlus’ın HDR’de çekim yapabileceğini iddia etmesine rağmen, dinamik aralığı harika değil. Doğru renkler ve güvenilir odak ile bu korkunç değil, aynı zamanda özel bir şey de değil.

 

 

 

İki kamera çemberi, üç kamera sensörü.
 
 

 

 

Bir uyarı kaydırıcısı, telefonu kolayca sessize almanızı veya titreştirmenizi sağlar.
 

369 sterlinlik bir başlangıç ​​fiyatı ile Nord 2T’nin birkaç sorununu affetmek kolaydır. Bu, ele oturan ince, kullanımı hızlı ve harika görünen bir ekrana sahip bir telefon. Pil ömrü iyidir, şarj hızları daha iyidir ve telefon uyumlu bir paket gibi hissettirir.

OnePlus Nord 2T, geçen yılki modele kıyasla ileriye doğru büyük bir adım değil. Ama bu noktada, olması gerekmiyor. İyi bir performans sergiliyor ve kullanımı keyifli ve etraftaki en iyi kameraya sahip olmaktan endişe duymuyorsanız, önermesi kolay bir telefon…

PAYLAŞ

Son Haberler

Recent comments