Telegram şimdi bir Premium abonelik sunuyor


11
/ 100


2021’de Telegram 500 milyon aktif kullanıcıya ulaştı (WhatsApp’a karşı gelen tepkiler sayesinde). Günümüze hızlı ilerleyen ve mesajlaşma uygulamasının şimdi 700 milyon aylık kullanıcısı var. Bu nedenle Telegram, kayda değer büyümesinden yararlanma umuduyla bir Premium abonelik başlatıyor.

İçinde uzun bir blog yazısı, şirket, aylık 5 ABD doları olan Telegram Premium’u tanıttı. Abonelik, halihazırda ücretsiz olarak sunulanlara ek olarak bir dizi yeni özellik sağlar.

Bunlar arasında, daha büyük dosyaları (4 GB’a kadar) yükleme ve dosyaları daha hızlı indirme yeteneği vardır. Ayrıca uygulamadaki her şey için iki kat limit vardır: 1000 kanala kadar takip edin, her biri 200 sohbet içeren 20 sohbet klasörü oluşturun, 10 sohbeti sabitleyin, 10 adede kadar favori çıkartma kaydedin ve uygulamaya dördüncü bir hesap ekleyin.

Diğer Premium araçlar arasında benzersiz çıkartmalar (bazıları tam ekran animasyonlu), benzersiz tepki emojileri, premium rozetler ve sesten metne konuşma bulunur.

Premium olmayan kullanıcılar, Premium kullanıcılar tarafından gönderilen çıkartmaları görüntüleme veya bu ekstra büyük belgeleri indirme (yine de yükleme değil) dahil olmak üzere bazı yeni avantajlara erişebilecek.

Şirketten yapılan açıklamada, “Premium abonelerin katkıları, uygulamayı on yıllar boyunca geliştirmeye ve genişletmeye yardımcı olurken, Telegram özgür, bağımsız kalacak ve kullanıcıların ilk değerlerini koruyarak bir teknoloji şirketinin nasıl çalışması gerektiğini yeniden tanımlayacak” dedi.

Özellikle, Telegram uzun süredir devam eden politikası nedeniyle eleştirildi. yasa dışı içeriği kaldırmamak, özel sohbetlerde rıza dışı pornografi dahil.

Telegram, bir abonelik modelini tanıtan en son teknoloji şirketidir. Mayıs ayında TikTok, kullanıcıların içerik oluşturucularla doğrudan etkileşim kurmasını sağlayan Twitch benzeri bir abonelik başlattı. Twitter, kendi Twitter Blue’sunu piyasaya sürerken Snapchat, Snapchat+’ın oluşturulmasıyla birlikte ücretli bir abonelik modeline de geçti.

PAYLAŞ

Son Haberler

Recent comments